Duchowny został skazany za pedofilię na wyjątkowo surową karę

(fot. shutterstock.com / BortN66)

 Sąd Miejski w Prioziorsku w obwodzie leningradzkim skazał w środę rosyjskiego duchownego prawosławnego Gleba Grozowskiego na 14 lat kolonii karnej o zaostrzonym rygorze za pedofilię.

 
Sąd uznał go za winnego przestępstw seksualnych wobec dziewczynek w wieku 9-12 lat.
 
Prokurator żądał kary 15 lat pozbawienia wolności. Grozowski zapowiedział po ogłoszeniu wyroku, że będzie się od niego odwoływał. Duchowny został zatrzymany w 2014 roku. Do okresu odbywania kary wliczony będzie czas, który spędził w areszcie.
 
Proces toczył się za zamkniętymi drzwiami; nie ogłoszono uzasadnienia wyroku.
 
Oficjalne zarzuty dotyczą przestępstwa polegającego na przymusowych czynnościach seksualnych wobec osób w wieku poniżej 14 lat. Śledztwo trwało od jesieni 2013 roku. Uwzględniono w nim zeznania trzech dziewczynek na temat zajść na prawosławnych obozach letnich w roku 2009 i 2013 w obwodzie leningradzkim oraz w Grecji.
 
W 2013 roku, już po wszczęciu śledztwa, Grozowski wyjechał do Izraela, gdzie pracował w ośrodku dla osób uzależnionych. Rosja wysłała za nim międzynarodowy list gończy; wówczas Rosyjska Cerkiew Prawosławna odsunęła duchownego od pełnienia posługi. W kwietniu 2014 roku Grozowski został zatrzymany. Sąd w Jerozolimie zadecydował o jego ekstradycji w 2016 roku.
 
Duchowny był w przeszłości kapelanem klubu sportowego Zenit Petersburg i proboszczem w parafii pod Petersburgiem. W trakcie śledztwa i procesu zapewnił, że zarzuty wobec niego zostały sfabrykowane.
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (5)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

MAGDALENA 23:26:38 | 2018-01-20
A może w Polsce wprowadzić podobne prawo względem pedofilów!

Oceń 5 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook