Łódź: obchody Dnia Judaizmu z abpem Rysiem. "Kościół to miejsce wielokulturowe" [Transmisja LIVE]

Abp Grzegorz Ryś zaprasza na obchody Łódzkiego Dnia Judaizmu w Archidiecezji Łódzkiej, które odbędą się 17 stycznia 2018 r w Łodzi.

 

Obejrzyj transmisję LIVE (początek 17 stycznia, godz. 17:30):

 

 

Na tym wideo abp Ryś opowiada o programie Dnia Judaizmu w Archidiecezji Łódzkiej:

 

 

Kościół katolicki uznaje dialog z judaizmem za sprawę zasadniczą dla głębszego poznania i zrozumienia własnych korzeni. Stanowi je właśnie judaizm wraz ze Słowem Objawionym, Przymierzem, prawem moralnym, obietnicą mesjańską, a także modlitwą psalmami.

 

 

Od 1998 r. w Kościele w Polsce obchodzony jest Dzień Judaizmu. Zadecydowała o tym Konferencja Episkopatu Polski, a inicjatorem był bp Stanisław Gądecki. Polska jest drugim po Włoszech krajem europejskim, w którym zaczęto organizować takie obchody. Później włączyły się w tę inicjatywę m. in. Austria, Holandia i Szwajcaria.

 

Dzień Judaizmu odbywa się corocznie 17 stycznia, poprzedzając Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, co ma wskazywać na żydowskie korzenie chrześcijaństwa. Kulminacją każdego Dnia Judaizmu są obchody ogólnopolskie, za każdym razem w innej stolicy diecezji. Pierwsze obchody odbyły się pod hasłem "Kto spotyka Jezusa Chrystusa, spotyka judaizm", zaczerpniętym z przemówienia Jana Pawła II w Moguncji w listopadzie 1980 r.

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.09

Liczba głosów:

135

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook