Bp Solarczyk do małżeństw: jaka jest cena tego, aby pojawiło się w waszym życiu dziecko?

(fot. YouTube.com / BP KEP)

Zawsze bądźcie otwarci na Boga i wszystko co stanowi dar Jego życia i miłości - zachęcał małżonków bp Marek Solarczyk zwracając uwagę, że prawdziwa płodność wyraża się w prowadzeniu innych do Chrystusa, który jest źródłem pełni człowieczeństwa.

 
Z okazji 10-lecia Duszpasterstwa Małżeństw Pragnących Potomstwa przewodniczył on Mszy św. w prowadzonej przez księży marianów stołecznej parafii NMP Matki Miłosierdzia.

 

Przywołując w homilii powołanie Samuela bp Solarczyk podkreślił, że tym który pierwszy wychodzi na spotkanie z człowiekiem jest Bóg. - Nie my decydujemy gdzie i jak ma się dokonać nasze spotkanie z Panem. Do nas należy dać Bogu przestrzeń w swoim życiu mówiąc jak Samuel: "Mów Panie, bo sługa Twój słucha". - Wówczas będziemy potrafili dostrzec Pana, usłyszeć Go, zrozumieć Jego drogi odkrywając na nich piękno i wielkość Chrystusa oraz sens swojego życia - przekonywał biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej.

 

Zwrócił uwagę, że płodność nie wyraża się tylko na płaszczyźnie ciała ale również tej duchowej. Przypominając, że człowiek jest świątynią Boga bp Solarczyk zachęcał małżonków do troski o życie wewnętrzne. - Bądźcie zawsze otwarci na to co jest tajemnicą ‘Bożego Życia’ w was. Chrońcie to i dzielcie się tym z tymi którzy są obok nas, a jeśli okaże się że Pan powołuje was do czegoś więcej, to bądźcie gotowi z całym oddaniem ofiarować je temu kogo On postawi na waszej drodze - mówił.

 

Zachęcał też małżonków do refleksji o to co stanowi fundament na którym budują swoje życie. - Warto zapytać się z kim i dla kogo żyję? Co jestem w stanie przyjąć? W jaki sposób przeżywam to co przynosi mi codzienność? Jak jest cena tego aby pojawił się ktoś w moim życiu, kto będzie darem Boga? - zwrócił uwagę duchowny.

 

Przestrzegł również by otrzymanie daru potomstwa nigdy nie przysłoniło jego dawcy. - Tęsknoty wpisane w doświadczenia ciała mogą przybliżyć do Boga, ale mogą również sprawić, że człowiek poczuje się samowystarczalny. Tymczasem to Bóg jest dawcą wszelkiego życia - podkreślił bp Solarczyk.

 

Duszpasterstwa Małżeństw Pragnących Potomstwa powstało 10 lat temu - 13 stycznia 2007 roku na warszawskiej Pradze przy sanktuarium Matki Bożej z Lourdes. Obecnie spotkania odbywają się w druga niedzielę miesiąca w parafii NMP Matki Miłosierdzia na Stegnach. Rozpoczynają się mszą św. o godz. 16.00 po czym jest czas na adorację, wymianę doświadczeń bądź spotkanie z zaproszonymi gośćmi. Wśród nich są lekarze, naukowcy, filozofowie, prawnicy i duszpasterze.

 

W ciągu dziesięciu lat przez duszpasterstwo przewinęło się ponad sto par.

 

- Jest to dla nas czas wymiany wzajemnych doświadczeń oraz dzielenia się życiem. Czujemy się to zrozumiani w tym co przeżywamy. Nikt nie zdaje kłopotliwych pytań. Jest również czas na dojrzewania na drodze wiary i odkrywanie planu który dla każdego z małżeństw ma Bóg - dzieli się członkowie duszpasterstwa. Opiekę duchową nad grupą sprawują księża marianie.

 

Pierwszym opiekunem był ks. Tomasza Nowaczek, obecnie Prowincjał Zgromadzenia Księży Marianów.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.67

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook