Prymas Polski odprawi Mszę za uchodźców [TRANSMISJA LIVE]

(fot. Tomasz Koryszko/KUL)

Arcybiskup Wojciech Polak odprawi dzisiaj Mszę w parafii pw. Zwiastowania NMP w Inowrocławiu. Prymas posłuży się formularzem mszy za uchodźców i wygnańców. Dzięki TVP Polonia możemy oglądać transmisję z tej Eucharystii na żywo.

 

Msza rozpocznie się o godzinie 13.00. TUTAJ znajdziecie transmisję >>

 

Wcześniej abp Polak wyraził pozytywną opinię o pomyśle organizowania Mszy odprawianej według specjalnego formularza:

 

«Kościół proponuje nam formularz Mszy św. za uchodźców i wygnańców. Przywołuje on słowa szczególnej i niezwykle wymownej modlitwy: "Wszechmogący Boże, dla Ciebie nikt nie jest obcy i nikogo nie pozbawiasz swej pomocy (…) nam daj serca czułe na potrzeby ubogich i przybyszów".

 

Serdecznie zachęcam, abyśmy w naszych parafiach posługiwali się tym formularzem, zwłaszcza w te dni, w których Kościół modli się za tych, którzy uciekając przed wojną i prześladowaniem musieli opuścić swoją Ojczyznę, swój dom i za tych, którzy w drodze do lepszego świata stracili życie».

 

Cały Kościół modli się za uchodźców i imigrantów

 

Wprowadzenie idei odprawienia Mszy świętej według specjalnego formularza rozpoczęła Janina Ochojska z Polskiej Akcji Humanitarnej.


- Dzisiaj moim największym marzeniem jest dotarcie do wszystkich parafii z prośbą o odprawienie tej Mszy. I wiem, że jest to możliwe.

 

Skoro wysłałam konwój do Sarajewa nie mając nic, to teraz "mając" Deon i wielu ludzi dobrej woli wokół, jestem pewna, że to się uda - mówi pomysłodawczyni.

 

Udało się. Dzisiaj cały Kościół w Polsce aktywnie włącza się w obchody 104. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy. Więcej przeczytacie tutaj >>

 

 

*  *  *

 

14 stycznia 2018 roku, dzisiaj, obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. To dobra okazja, żeby w naszych parafiach, wspólnotach i kościołach pomodlić się za tych, którzy z różnych powodów szukają miejsca do życia w pokoju i bezpieczeństwie.
 
Dotrzyjmy z wyjątkową modlitwą i specjalnym formularzem Mszy świętej do wszystkich, przede wszystkich do księży.
 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.06

Liczba głosów:

190

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook