Msza za uchodźców i wygnańców w Bazylice NMP w Licheniu

(fot. Czechu81 [GFDL or CC BY 3.0], via Wikimedia Commons)

Już jutro w całej Polsce wspólna modlitwa za uchodźców i wygnańców. Każdego dnia otrzymujemy coraz więcej powiadomień od kościołów w całej Polsce, które dołączają do tej pięknej inicjatywy.

 

14 stycznia o godz. 12:00 zostanie odprawiona Msza Święta w Bazylice Najświętszej Maryi Panny w Licheniu, o czym poinformował nas wicekustosz Sanktuarium Maryjnego, ks. Adam Stankiewicz MIC, który odprawi tę mszę osobiście. Serdecznie zapraszamy licznie przybyłych księży do koncelebracji.

 

Gorąco zachęcamy też wszystkich pielgrzymów do udziału we wspólnej modlitwie.

 

We wspólną modlitwę włączyło się wiele ważnych kościołów w Polsce m.in. Sanktuariu Maryjne na Jasnej Górze, Katedra Wawelska czy Bazylika Mariacka w Krakowie.

 

W każdą drugą niedzielę po uroczystości Objawienia Pańskiego Kościół obchodzi Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W tym wyjątkowym dniu pamiętamy o wszystkich ofiarach wojen i przymusowych przesiedleń na całym świecie. To też dzień modlitwy ludzi rozsianych po całym świecie, poza swoimi ojczyznami. Jest wśród nich wielu Polaków.

 

Jak podaje instrukcja Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa z 1978 r. dzień ten ustanowiono jako:

"odpowiednią okazję dla pobudzenia wspólnot chrześcijańskich do odpowiedzialności wobec braci migrantów oraz do obowiązku współdziałania w rozwiązywaniu ich różnorakich problemów".

 

Jak mówi bp Krzysztof Zadarko, jest to spełnienie bezpośredniej prośby papieża Franciszka. Do wspólnej modlitwy zachęcają również Prymas Polski abp Wojciech Polak, Przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki i abp Grzegorz Ryś.

 

Jasnogórskie Sanktuarium jest jednym z najważniejszych miejsc dla wiernych w Polsce. Maryja wiele razy ratowała Polaków i wypraszała im szczególne łaski. Pod wrażeniem naszej Czarnej Madonny był też papież Franciszek. Cieszymy się, że z tak ważnego dla Polaków miejsca płynie wspólna modlitwa ponad podziałami.

 

*  *  *

 

14 stycznia 2018 roku, w niedzielę, obchodzony jest Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. To dobra okazja, żeby w naszych parafiach, wspólnotach i kościołach pomodlić się za tych, którzy z różnych powodów szukają miejsca do życia w pokoju i bezpieczeństwie.
 
Dotrzyjmy z wyjątkową modlitwą i specjalnym formularzem Mszy świętej do wszystkich, przede wszystkich księży.
 
Więcej informacji znajdziesz tutaj:
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.24

Liczba głosów:

135

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

bonaventura 22:01:38 | 2018-01-13
Nam tu się mydli oczy uchodźcami a tymczasem fałszywy prorok szaleje ? 
Po przeczytaniu tego artykułu chyba już nikt nie będzie miał wątpliwości co do tego, że na watykańskim stolcu zasiadł fałszywy prorok.Jego ostatniego wyczynu nie obronią nawet bracia jezuici.

http://www.pch24.pl/papieski-order-dla-promotorki-cywilizacji-smierci,57544,i.html

Oceń 21 4 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Witsloj 19:01:26 | 2018-01-13
Jest tyle bogatych mułzumańskich krajów. Ciekawe dlaczego nie interesują się losem swoich współbratyńców? No tak, trzeba kolonizować Europę.

Oceń 32 6 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook