Caritas pomaga rodzinom w Syrii i na Ukrainie. Wartość programu to ponad 449 tysięcy złotych

(fot. caritas.pl)

Do akcji "Rodzina Rodzinie", którą koordynuje bielsko-żywiecka Caritas, włączyło się już 147 parafii, stowarzyszeń, wspólnot i osób prywatnych z terenu Podbeskidzia.

 
Wartość programu w 2017 roku to ponad 449 tysięcy złotych - poinformował dyrektor diecezjalnej Caritas, ks. Robert Kasprowski, zachęcając jednocześnie do dalszego deklarowania wpłat na pomoc dla dotkniętych wojną Syryjczyków.

 

W specjalnym komunikacie na Dzień Migranta i Uchodźcy ks. Kasprowski przedstawił wymiar pomocy, jaką przekazuje diecezjalna Caritas osobom poszkodowanym w konfliktach zbrojnych, głównie na Ukrainie i w Syrii. Przypomniał, że wierni beskidzkiej diecezji wspomagają zwłaszcza dwie inicjatywy Caritas.

 

W ubiegłym roku biskup bielsko-żywiecki Roman Pindel zaapelował do parafii i wiernych, by wsparli akcję Caritas Polska i osobiście objął opieką jedną rodzinę syryjską w ramach akcji "Rodzina Rodzinie".

 

"W 2017 roku na apel Biskupa Diecezjalnego, wystosowany w Wielkim Poście, odpowiedziało 147 parafii, stowarzyszeń, wspólnot i osób prywatnych z terenu diecezji bielsko-żywieckiej. Wartość programu w 2017 roku to ponad 449 tysięcy złotych" - podsumował ks. Kasprowski i poinformował, że już w nowym roku objęto opieką 9 nowych rodzin z Aleppo.

 

Jednocześnie duchowny przypomniał, że rzeczowa pomoc dla Ukrainy i Białorusi dociera poprzez pochodzących z diecezji bielsko-żywieckiej duszpasterzy. Zaznaczył, że wśród objętych pomocą są przebywający w zachodniej Ukrainie "uchodźcy wewnętrzni" z Donbasu.

 

"Od czterech lat, dzięki darczyńcom z naszej diecezji, w przeprowadzanej początkiem grudnia zbiórce artykułów żywnościowych oraz środków czystości i higieny przekazano na Ukrainę niemalże 30 ton darów" - podkreślił ks. Kasprowski i za prymasem Polski zachęcił do modlitwy w intencji migrantów i uchodźców oraz do skorzystania w czasie Mszy św. z formularza modlitwy za uchodźców i wygnańców.

 

*  *  *

 

14 stycznia 2018 roku, w niedzielę, obchodzony jest Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. To dobra okazja, żeby w naszych parafiach, wspólnotach i kościołach pomodlić się za tych, którzy z różnych powodów szukają miejsca do życia w pokoju i bezpieczeństwie.
 
Dotrzyjmy z wyjątkową modlitwą i specjalnym formularzem Mszy świętej do wszystkich, przede wszystkich księży.
 
Więcej informacji znajdziesz tutaj:
 
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook