Biskupi będą dyskutować w Jerozolimie o decyzji Donalda Trumpa

(fot. shutterstock.com)

Kontrowersje wokół Jerozolimy po decyzji prezydenta USA Donalda Trumpa o uznaniu tego miasta za stolicę Izraela i przeniesieniu tam ambasady amerykańskiej z Tel Awiwu znajdą się w centrum uwagi dorocznego, 18. już spotkania biskupów katolickich w Ziemi Świętej.

 
W rozpoczynającej się 13 stycznia pielgrzymce wezmą udział przedstawiciele episkopatów z 12 krajów europejskich i Ameryki Północnej, m.in. z Kanady, Włoch, Niemiec, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii oraz z Republiki Południowej Afryki.
 

Program wydarzenia obejmuje odwiedziny - oprócz Jerozolimy - Betlejem, Emaus i Gazy oraz spotkania m.in. z administratorem apostolskim Łacińskiego Patriarchatu Jerozolimy abp. Pierbattistą Pizzaballa, a także z przedstawicielami katolickich Kościołów wschodnich i z dyplomatami.

 

Po jednostronnym uznaniu przez Trumpa Jerozolimy jako stolicy Izraela biskupi są zaniepokojeni status quo miasta, w którym znajdują się miejsca święte dla judaizmu, chrześcijaństwa i islamu, przypomniała niemiecka agencja katolicka KNA. Innym ważnym punktem pielgrzymki, która potrwa do 18 stycznia, będzie sytuacja ludzi młodych w tym regionie.

 

Celem wizyty jest umocnienie chrześcijan i Kościołów w Ziemi Świętej w ich działaniach na rzecz sprawiedliwości, pokoju i porozumienia między narodami i wspólnotami religijnymi, a także związków Kościoła powszechnego z nimi, głosi komunikat informujący o wizycie. Stałymi elementami tych tradycyjnych już podróży biskupów z różnych krajów do Ziemi Świętej są spotkania z pielgrzymami i wspólna liturgia z miejscowymi chrześcijanami.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook