Biskupi południowokoreańscy o porozumieniu z Północą: "Jesteśmy jednym narodem, jedną rodziną"

(fot. shutterstock.com)

Biskupi koreańscy wyrazili swoje zadowolenie po spotkaniu władz Korei Północnej i Południowej, do którego doszło w Panmundżonie w strefie zdemilitaryzowanej na granicy obu państw. Rozmowy dotyczyły udziału sportowców z Północy w zimowych igrzyskach olimpijskich, które w dniach 9-25 lutego br. odbędą się w Pjongczangu. Porozumienie to jest pierwszą od dawna próbą dialogu na Półwyspie Koreańskim.

 

Podczas spotkania delegacja z Korei Południowej przedstawiła także prośbę o rozpoczęcie rozmów na temat sytuacji rozdzielonych w wyniku wojny z lat 1950-53 rodzin i możliwości ich ponownego spotkania z okazji przypadającego w lutym koreańskiego Nowego Roku. Ważnym tematem była również sprawa zmniejszenia napięć na terenie łączącym Północ z Południem.

 

"Sport i igrzyska olimpijskie uczyniły dużo więcej niż udało się zrobić do tej pory politykom" - zauważył bp Lazzaro You Heung-sik, ordynariusz diecezji Daejeon. Podkreślił on, że nigdy nie należy tracić nadziei na pokój i poprosił o modlitwę w intencji obu Korei.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook