"Dzielcie się wiarą z innymi narodami"

Do dzielenia się wiarą z innymi narodami zachęcał Polaków abp Carlo Maria Viganò - sekretarz generalny Gubernatoratu Państwa Watykańskiego. Hierarcha przyjechał do Warszawy na otwarcie i poświęcenie Stadionu Miejskiego w Sulejówku, gdzie 8 października rozegrany został mecz pomiędzy drużyną Żandarmerii Watykańskiej a drużyną Policji.


Wydarzenie sportowe poprzedziła uroczysta Eucharystia w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Sulejówku. Mszy św. przewodniczył prymas-senior kard. Józef Glemp. Wraz z nim modlili się abp Carlo Maria Viganò, nuncjusz apostolski abp Celestino Migliore, oraz abp Henryk Hoser – ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej.

W homilii kard. Glemp nawiązując do przypowieści o talentach, zwrócił uwagę na wartość ludzkiej pracy, która jak zaznaczył winna być oparta na międzyludzkiej współpracy. Hierarcha podkreślił, że powstanie obiektu sportowego w Sulejówku jest dowodem na to, że "zwierzchnictwo cywilne razem z Kościołem potrafi działać dla dobrego celu". - Nie zakopaliśmy talentu, który został nam dany przez Boga. Owocem tego jest obiekt sportowy, którym możemy się dziś chlubić i który będzie służył następnym pokoleniom - mówił kardynał.

 

"Stadion jest przeznaczony zwłaszcza dla ludzi młodych, przez co przyczyni się do rozwoju polskich rodzin"- zaznaczył podczas uroczystości poświęcenia obiektu abp Carlo Maria Viganò.

 

Sekretarz generalny Gubernatoratu Państwa Watykańskiego dziękował także wszystkim za wspólną modlitwę w Kościele. Jak podkreślił „dla nas, którzy przybyliśmy z Rzymu było to doświadczenie żywej wiary ”. Hierarcha zachęcał Polaków, aby tego skarbu nie zatrzymywali tylko dla siebie. "Jest to dziedzictwo pełne, które powinniście rozprzestrzeniać także poza wasz kraj" - zachęcał.

 

"To dzięki osobie Jana Pawła II mogliśmy na nowo odkryć i docenić polską duszę"- mówił komendant watykańskiej żandarmerii, Domenico Giani. I jak zaznaczył - "On nauczył nas otwierać drzwi Chrystusowi".


Poświęcenia stadionu w Sulejówku dokonali abp Henryk Hoser i abp Carlo Maria Viganò.
 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?