Pastor Janusz Daszuta od lat zmaga się z białaczką. W pomoc zaangażowało się wiele środowisk

(fot. shutterstock.com)

Znany na Kielecczyźnie działacz ekumeniczny i społeczny, metodysta pastor Janusz Daszuta od ośmiu lat zmaga się z ciężkim przypadkiem białaczki, a za kilka dni będzie poddany przeszczepowi komórek macierzystych w szpitalu w Gliwicach. W pokryciu kosztów leczenia pomagają różne środowiska.


Procedury związane z przeszczepem i dalsze wielomiesięczne leczenie są bardzo kosztowne i przekraczają możliwości finansowe pastora i jego rodziny, dlatego w pomoc dla pastora włączyły się różne środowiska. Apel pojawił się m.in. na stronie internetowej diecezji kieleckiej.

 

Dawcą komórek będzie brat pastora - Bogusław. Termin przyjęcia do Instytutu Transplantologii w Gliwicach to 15 stycznia. W poniedziałek, 8 stycznia pastor przejdzie ostateczną kwalifikację medyczną.

 

Pastor Janusz Daszuta to duchowny metodystyczny, działacz ekumeniczny, społeczny i samorządowy, członek Rady Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego w Polce. Przewodniczy Świętokrzyskiemu Oddziałowi Polskiej Rady Ekumenicznej, jest członkiem Stowarzyszenia im. Jana Karskiego. Od 1996 r. kieruje kielecką wspólnotą metodystów, mieszka k. Morawicy, 15 km od Kielc.

 

Pastor od lat angażuje się w Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, w Dni Judaizmu i różne inicjatywy ekumeniczne, międzyreligijne, kulturalne i społeczne. Jest także inicjatorem dorocznych indiańskich wiosek dla młodzieży. Z białaczką zmaga się od ośmiu lat.

 

Fundusze na pokrycie przewidywanych wydatków związanych z leczeniem zostały już niemal zebrane, chodzi głównie o zakup kosztownego leku niezbędnego przez pół roku po przeszczepie. Pieniądze będę się znajdowały w dyspozycji rady parafialnej Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego i wydatkowane zgodnie z potrzebami.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.43

Liczba głosów:

7

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Tru Badur 21:25:05 | 2018-01-05
Niech go Bóg ma w swej opiece. 

Oceń 7 4 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?