Katolicki i anglikański prymas Irlandii razem na Boże Narodzenie

Radio Watykańskie
(fot. Paul MacAree / youtube.com)

Katolicki prymas Irlandii abp Eamon Martin i jego anglikański odpowiednik abp Richard Clarke wystosowali wspólne przesłanie bożonarodzeniowe.

 

Hierarchowie zaapelowali do wiernych, by w okresie Bożego Narodzenia starali się w swoich wspólnotach wychodzić naprzeciw ludziom, którzy cierpią czy są narażeni na wykorzystywanie, aby dawać im poczucie bezpieczeństwa.

 

Zwierzchnicy obu irlandzkich Kościołów zwracają uwagę na tych, którzy nie mają zagwarantowanego pożywienia czy dachu nad głową, na nowoprzybyłych do tego kraju ludzi innych religii i narodowości, którzy doświadczają podejrzeń i niechęci ze strony społeczeństwa. Duchowi zwierzchnicy katolików i anglikanów zachęcają, by przyjść z pomocą zwłaszcza tym, którzy czują się samotni, nie mają przyjaciół, są przez innych niezauważani, czują się niepotrzebni, pozbawieni nadziei i poczucia bezpieczeństwa. Wtedy Boże Narodzenie będzie dla wielu radosnym czasem dającym poczucie bezpieczeństwa i pociechę ze strony rodziny, wzmacniającym wiarę w narodzenie Zbawiciela. Te święta są wyzwaniem dla chrześcijan, by dawać innym poczucie bezpieczeństwa i przywracać im nadzieję - napisali na zakończenie irlandzcy prymasi obu wyznań.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.1

Liczba głosów:

79

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook