Adam Szustak OP: dlatego Bóg nie daje ci tego, o co prosisz na modlitwie

(fot. YouTube.com / Paśnik)

"Bardzo często prosimy o to, czego nam nie potrzeba. Nie dostaniemy tego. Pan Bóg jest dobrym tatą. Jaki tato da swemu dziecku, gdy prosi o rzeczy niepotrzebne lub takie, które je skrzywdzą? Bóg daje dobre dary swoim dzieciom".

 
O tym, co się dzieje, kiedy prosimy z wiarą Pana Boga o to, czego nam potrzeba, co to znaczy, że Bóg Ojciec jest dobrym tatą lub dlaczego największym cudem jest naprawa zranionego serca - wyjaśniał zebranym w kościele św. Stanisława BM w Andrychowie znany rekolekcjonista, o. Adam Szustak OP.
 
Podczas kolejnego dnia rekolekcji adwentowych ten znany kaznodzieja wędrowny zachęcał, by bardzo poważnie potraktować słowa Pana Jezusa, który zapewnił na kartach Ewangelii, że jeśli ktoś ma wiarę i w Jego imię będzie prosił Ojca, Ten nigdy mu nie odmówi.
 

Odwołując się do fragmentu Ewangelii św. Łukasza o cudownym połowie ryb i powołanie apostołów, dominikanin zwrócił uwagę w swej konferencji na wiarę w życiu Piotra i każdego człowieka.

 

"Wiara nie polega na tym, że mamy uwierzyć, iż my, nawet z Bogiem, coś potrafimy. Guzik potrafimy! Wiara to nie jest napinanie się. Wiara to uwierzenie, że On, nie my, ma coś takiego, że wystarczy, iż powie i to się stanie" - podkreślił, wskazując na wiarę Maryi podczas zwiastowania oraz setnika, proszącego Jezusa, by wypowiedział tylko słowo, które uzdrowi cierpiącego sługę.

 

O. Szustak zapewnił, że ilekroć prosimy Boga o to, co nam potrzeba, dostaniemy to. "Bardzo często prosimy o to, czego nam nie potrzeba. Nie dostaniemy tego. Pan Bóg jest dobrym tatą. Jaki tato da swemu dziecku, gdy prosi o rzeczy niepotrzebne lub takie, które je skrzywdzą? Bóg daje dobre dary swoim dzieciom" - wyjaśnił.

 

"Jeżeli zaczniecie wierzyć, to się zaczną dziać cuda w waszym sercu" - zapewnił rekolekcjonista. "Każdy z was ma poranione, poharatane serce, pełne blizn, rozpaczy i beznadziei. Nie ma większego cudu niż naprawione serce. Chodzi o nasze wnętrze. Ten cud jest dostępny na każdej Eucharystii" - dodał i podkreślił, że tam, gdzie Jezus nie znajduje wiary w to, że On jest Bogiem, który wszystko potrafi, tam nie może nic zdziałać.

 

Na koniec dominikanin zaapelował, by poważnie potraktować wszystko, o czym mówi Pismo Święte. "Albo zaczniemy wierzyć w tę Ewangelię, albo tylko wypełniamy jakąś tradycję, która nikomu do niczego nie jest potrzebna. Tylko najfajniejsze, że to wszystko w Biblii jest prawdą. Spróbujcie otworzyć wasze serca z wiarą, a nie opędzicie się od dobra. To nie znaczy, że nie będzie trudnych rzeczy w waszym życiu. Oczywiście będą, ale On w tym wszystkim potrafi działać cuda" - dodał.

 

Andrychowskie rekolekcje adwentowe z o. Adamem Szustakiem potrwają do piątku, 22 grudnia, w kościele św. Stanisława BM na Osiedlu w Andrychowie.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.2

Liczba głosów:

10

 

 

Komentarze użytkowników (4)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Agamemnon 21:52:02 | 2017-12-22
O. Szustak zapewnił, że ilekroć prosimy Boga o to, co nam potrzeba, dostaniemy to. "Bardzo często prosimy o to, czego nam nie potrzeba. Nie dostaniemy tego. Pan Bóg jest dobrym tatą. Jaki tato da swemu dziecku, gdy prosi o rzeczy niepotrzebne lub takie, które je skrzywdzą? Bóg daje dobre dary swoim dzieciom" - wyjaśnił.

Kościół od swego zarania modli się  o pokój. Widocznie go nie potrzebujemy, skoro go nie otrzymaliśmy. Do takich wniosków doprowadza ten myśliciel. I jeszcze ociera swoją buźką o Stwórcę.

Oceń 8 1 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook