Abp Ryś do ludzi nauki: jeśli do czegokolwiek miałbym wam się przydać - oto jestem

(fot. YouTube.com / Archidiecezja Łódzka)

Tegoroczne spotkanie opłatkowe Duszpasterstwa Pracowników Nauki Archidiecezji Łódzkiej z arcybiskupem metropolitą, obyło się we wtorek 19 grudnia, w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.

 
- Rodzimy się w nauce z kogoś. Rodzimy się z ludzi, których nazywamy swoimi mistrzami. To jest istota uniwersytetu. Mieć takie szczęście, żeby znaleźć w swoim życiu mistrza! Rodzimy się z kogoś, ale nie po co innego, jak po to, by w tym procesie stać się samemu mistrzem. By rodzić innych! - mówił abp Grzegorz Ryś podczas spotkania świątecznego łódzkiego świata naukowego.

 

Zebranych przywitał ks. dr Janusz Lewandowicz - archidiecezjalny duszpasterz pracowników nauki. Na początku wysłuchano fragmentu ewangelii opowiadającego o Narodzeniu Pańskim, po czym słowo i życzenia w imieniu łódzkiego świata nauki złożył metropolicie łódzkiemu rektor Uniwersytetu Łódzkiego prof. dr hab. Antoni Różalski.

 

 

- W imieniu całego środowiska naukowego i akademickiego Łodzi, pragnę zadeklarować wolę współpracy w obszarach, w których wskaże ksiądz arcybiskup. Tam gdzie widzi ksiądz potrzebę naszego udziału - powiedział rektor UŁ. Mamy nadzieję, że pomimo nowych rozlicznych nowych obowiązków, znajdzie ksiądz arcybiskup czas na przybliżanie nam Słowa Bożego, nie tylko w kościele, ale i w swoich wypowiedziach czy felietonach. Szukania współczesnych odniesień do wartości zapisanych w ewangelii - dodał.

 

Przed złożeniem życzeń zebranym, metropolita łódzki podzielił się swoim świadectwem jako kapłana pracującego na uczelni, który odkrył sens i znaczenie posługi myślenia i posługi prawdy, które mają tak wielkie znaczenie w Kościele.

 

W części artystycznej spotkania, zebrani wysłuchali koncertu kolęd w wykonaniu Akademickiego Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Łódzkiego "KUJON".

 

Spotkanie zakończyło łamanie się opłatkiem i składanie sobie życzeń.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.32

Liczba głosów:

28

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook