Caritas protestuje przeciwko niewpuszczaniu bezdomnych do centrum miasta

(fot. Dmytro Zinkevych / shutterstock.com)

Caritas diecezji Como na północy Włoch energicznie zaprotestowała przeciwko rozporządzeniu władz komunalnych o zakazie wstępuj do centrum osób bezdomnych od ubiegłej niedzieli 17 grudnia do 10 stycznia przyszłego roku.

 

Decyzja w tej sprawie uzasadniona została przez burmistrza troską o wygląd śródmieścia, które w tym czasie ściąga robiących świąteczne zakupy.

O zakazie dowiedzieli się jako pierwsi wolontariusze, którzy od siedmiu lat każdego dnia przynoszą śniadanie osobom spędzającym noc pod arkadami jednego z kościołów. W poniedziałek nie zastali oni swych przyjaciół, których straż miejska wcześniej wyrzuciła poza miasto.

Dyrektor Caritas w Como Roberto Bernasconi wezwał burmistrza, by odwołał swoje rozporządzenie, zauważając, że Boże Narodzenie w tym mieście sprowadzone zostało do wydarzenia komercyjnego, zapomniano bowiem o dramacie ludzi, którzy stracili dach nad głową.

- To nie tylko imigranci, ale również rodziny, którym nie udaje się wiązać końca z końcem, to ludzie w podeszłym wieku, którzy są coraz bardziej samotni, to młodzi, nie rozumiejący, co jest celem w życiu, to także miejscowe więzienie, w którym aktualnie przebywa pół tysiąca osób - oświadczył Bernasconi.

Zapowiedział on, że 25 grudnia Caritas zorganizuje dla nich wszystkich wielkie świąteczne przyjęcie, by mogli spędzić ten jedyny dzień w roku w rodzinnej atmosferze.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.71

Liczba głosów:

7

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Talcagirl 20:59:23 | 2017-12-19
Brawo Włosi, u nas jeszcze meneli się hołubi, jak nie rejs żaglowcem to Wigilia albo Sylwester!.. Oj jaki biedny, prace stracił, zły komornik go gania, a on taaaki dobry i niewinny Won do  normalnej roboty i menele i żałosni pomagacze nieznający  prawdziwego zycia- praca,  rodzina, tym się zajmijcie!

Oceń 4 24 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?