Watykan: Stolica Apostolska zapewnia o swej bliskości z Kościołem w Australii

(fot. shutterstock.com)

Stolica Apostolska zapewniła australijski Kościół o swej bliskości w jego wysiłkach na rzecz wysłuchania i towarzyszenia ofiarom, pragnąc nieść uzdrowienie i sprawiedliwość.

 

Watykańska Sala Stampa wydała komunikat w związku z opublikowanym wczoraj raportem Królewskiej Komisji ds. Instytucjonalnej Odpowiedzi na Nadużycia Seksualne wobec Dzieci.

 

W komunikacie Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej stwierdzono, że wspomniany raport jest wynikiem dokładnych wysiłków i zasługuje na poważne przestudiowanie.

 

"Stolica Apostolska pozostaje bliska Kościołowi katolickiemu w Australii - świeckich, zakonników i duchowieństwa - gdy wysłuchają i towarzyszą ofiarom i tym, którzy przeżyli molestowanie w dążeniu do uzdrowienia i sprawiedliwości" - czytamy w dokumencie.

 

Zacytowano jednocześnie słowa papieża Franciszka, który wskazał że Kościół powinien być miejscem współczucia, szczególnie dla tych, którzy cierpieli, i podkreślił, że stara się tworzyć bezpieczne środowiska dla ochrony wszystkich dzieci i dorosłych niepełnosprawnych.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

asyz 09:42:52 | 2017-12-16
To, co wydarzyło się w Australii woła o pomstę do nieba.
Specjalna królewska komisja śledcza, która badała molestowanie dzieci przygotowała raport, w którym znajdują się sugestie, którym trzeba sprzeciwić się z całą mocą!
http://malydziennik.pl/szatan-znalazl-luke-i-zaatakowal-z-cala-moca-to-nie-jest-obrona-dzieci-to-...sakramenty,9380.html

Oceń 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook