Zbiórka na mobilną łaźnię dla bezdomnych w ramach akcji "Fala Dobroci 106,2 FM"

(fot. shuttersstock.com)

Ponad 1500 artykułów higienicznych - szamponów, żeli pod prysznic, past do zębów i maszynek do golenia udało się zebrać w czasie akcji "Fala Dobroci 106,2 FM".

 
W ten sposób Radio Warszawa postanowiło pomóc bezdomnym korzystającym w stolicy z mobilnej łaźni. Od maja prowadzona jest ona przez Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej i Urząd Miasta Stołecznego Warszawy. W ciągu sześciu miesięcy jej funkcjonowania skorzystało z niej 1118 osób.

 

- Hojność ofiarodawców przerosła nasze wyobrażenia. Przynoszono produkty z każdego segmentu śródków higienicznych począwszy od mydeł i żeli pod prysznic, poprzez szampony, kremy, pasty do zębów, szczoteczki a nawet golarki i ręczniki. Wiele tych rzeczy to z punktu widzenia cenowego przedmioty z tzw. wyższej półki co tylko pokazuje hojność mieszkańców stolicy - powiedział jeden z koordynatorów akcji Jan Sędek z Radia Warszawa.

 

Wśród darczyńców byli zarówno ludzie starsi jak i rodziny z małymi dziećmi. - Mamy świadomość, że nie wszyscy posiadają mieszkanie, łazienkę i możliwość godnego życia. Nie możemy więc pozostać obojętni na ludzką nędzę bez względu z jakich powodów ktoś znalazł się na ulicy - dzielili się ludzie. Dla niektórych przyniesienie środków higienicznych to był również dar serca związany z czasem Adwentu. Możemy zrobić coś naprawdę konkretnego dla drugiego człowieka - mówili ludzie.

 

Zebrane dary zostaną przekazane Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej.

 

Zgodnie z prowadzonymi danymi statystycznymi większość osób korzystających z łaźni to mężczyźni w wieku od 19 do 65 roku życia, a więc w wieku produkcyjnym. - Odsetek skrajnie zaniedbanych jest minimalny.

 

Większość z tych, którzy przychodzą, to ludzie, którzy ostatnią noc spędzili w przestrzeni publicznej 32 proc. lub w noclegowni 31 proc. 43 proc. z nich to mieszkańcy stolicy - powiedział dyrektor diecezjalnej Caritas ks. Kamil Chojnacki. Podkreślił, że największą popularnością cieszy się kąpiel (70 proc.) oraz zmiana bielizny, odzieży (26 proc.). Raz w tygodniu dostępne są również usługi fryzjerskie.

 

Z łaźni może skorzystać każdy kto nie jest pod wpływem alkoholu.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.82

Liczba głosów:

11

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook