Polska młodzież przygotowała program duszpasterski dla rówieśników

(fot. shutterstock.com)

"Oto ja" - to tytuł programu duszpasterskiego dla polskiej młodzieży, który rozpocznie się w najbliższą niedzielę, wraz z początkiem Adwentu.

 

Tak, jak w przypadku poprzednich edycji, autorami projektu są młodzi ludzie z całej Polski, we współpracy z księżmi. Program, który ma przygotować młody Kościół do Synodu Biskupów i ŚDM w Panamie, zakończy się w czerwcu 2019 r.


Program, który zaproponowany jest od grudnia 2017 r. do czerwca 2019 r. jest przygotowywany przez młodych dla młodych pod opieką księży. - Bardzo nam zależało, żeby był on spójny z ogólnym programem duszpasterskim, przygotowanym przez Konferencję Episkopatu Polski, dlatego też pierwsze siedem miesięcy, to omówienie siedmiu Darów Ducha Św. w kontekście kolejnych tajemnic z życia Maryi - wyjaśnia w rozmowie z KAI Karolina Błażejczyk z Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM.

 

Kolejne miesiące będą uwzględniały czas wakacyjnych spotkań młodych i pielgrzymek, czas Synodu Biskupów i Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Całość zakończy się w czerwcu 2019 r. tak, aby młodzi ludzie po powrocie z Panamy mieli jeszcze czas na podsumowanie tego spotkania, a wszyscy, także ci, którzy nie wezmą udziału w tym spotkaniu mogli kontynuować formację aż do wakacji.

 

Każda kolejna edycja programu duszpasterskiego zachęca młodzież do konkretnych praktyk pogłębiających wiarę, realizowanych indywidualnie, lub we wspólnocie. W tym roku młodzi będą zaproszeni do prowadzenia specjalnie przygotowanego dziennika duchowego, w oparciu o Ewangelię z dnia, krótki komentarz i pytania. Z kolei konspekty spotkań, zaproponowanych w ramach programu "Oto ja", są przygotowywane w dwóch wariantach, aby mogli z nich skorzystać młodzi w różnym wieku i z różnym doświadczeniem.

 

- Będzie to konspekt spotkań da początkujących, czyli dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z poznawaniem Pana Boga, on jest też skierowany do przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania. Natomiast drugi konspekt nazwaliśmy: dla wytrwałych, czyli dla tych, którzy chcieliby pogłębiać pewne tajemnice, które już odkryli - zapowiada Błażejczyk.

 

Tak jak w ubiegłych latach, w konspektach znajdą się też propozycje nabożeństw i konferencji. Materiały zostały rozesłane do diecezjalnych duszpasterzy w całej Polsce i za ich pośrednictwem można pozyskać je dla swoich wspólnot i grup. Szczegółowych informacji udziela też Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM, prowadzące stronę kierunekpanama.pl.

 

Program formacyjny "Oto ja" uzyskał aprobatę Rady KEP ds. Duszpasterstwa Młodzieży.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Agamemnon 00:37:34 | 2017-12-04
Tyle tylko, że takie nabożne programy powodują, że chrześcijaństwo się wciąż cofa.

Jak ktoś, kto nie ma jeszcze  koniecznych doświadczeń oraz wiedzy przedmiotowej redagować poważne programy edukacyjne?

Oceń 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

julia.piorkowska26 17:05:18 | 2017-12-01
Proszę ludzi dobrej woli o pomoc. Już niewiele zostało. https://www.siepomaga.pl/ratujemy-gabrysie

Oceń 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook