Wyjaśnienie redakcji DEON.pl ws. artykułu "Maryja to kobieta. Jaka była naprawdę?"

28 listopada 2017 roku na naszym portalu opublikowaliśmy artykuł zatytułowany "Maryja to kobieta. Jaka była naprawdę?".

 

To tłumaczenie tekstu, którego autorem jest Michael S. Neubeck - nauczyciel jezuickiego liceum Uniwersytetu Marquette w Milwaukee. Artykuł pierwotnie został opublikowany w jezuickim tygodniku "America Magazine".

 

W materiale opublikowaliśmy trzy reprodukcje obrazów, o których pisze autor. Jednym z nich była "Madonna" Edvarda Muncha.

 

Publikacja artykułu wywołała kontrowersje u części czytelników. Dostaliśmy drogą mailową i telefoniczną prośby od niektórych z nich o usunięcie z materiału wspomnianego obrazu. Obraz Muncha został usunięty z artykułu.

 

Na portalu protestuj.pl został zamieszczony list protestacyjny zatytułowany "Przeciwko obrażaniu czci Matki Bożej", w którym inicjatorzy wyrażają swoje oburzenie publikacją artykułu "Maryja to kobieta. Jaka była naprawdę?".

 

Uprzejmie przepraszamy wszystkie osoby, które poczuły się urażone publikacją. 

 

Redakcja DEON.pl

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.45

Liczba głosów:

31

 

 

Komentarze użytkowników (19)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

jan.wygnanie 15:32:41 | 2017-12-01
@Patricius

Wiele tutaj było wypowiedzi w tym temacie ale tak ohydnej wypowiedzi jeszcze nie było na tym forum.
Pierwsze to kto ciebie upoważnił do WYDAWANIA SĄDU W IMIENIU BOGA. Kim ty jesteś, że bez zahamowań stwierdzasz że ktoś pójdzie na potępienie. Jest pewne i bezwzględne, że należy szanować MATKĘ PANA JEZUSA CHRYSTUSA, nie podlega to żadnej dyskusji. Natomiast NAKAZYWANIE ABY ODDAWAĆ JEJ CZEŚĆ JAK BOGU JEST SPRZECZNE NAWET ZE SŁOWAMI PANA JEZUSA CHRYSTUSA.
Twoje fałszywe słowa są czystym nabijaniem się z MATKI PANA JEZUSA CHRYSTUSA
To ty kpisz sobie z Niej.
Pan Jezus Chrystus wiele razy mówił kogo należy czcić ale NIGDY NIE POWIEDZIAŁ TO O SWOJEJ MATCE ZIEMSKIEJ.
Ty człowieku nie rozumiesz elementarnych spraw w tym zakresie bo gdybyś rozumiał to nie pisałbyś głupot. OJCEM I MATKĄ PANA JEZUSA CHRYSTUSA JEST PAN PANÓW DUCH ŚWIĘTY a dokładnie samozobrazowany DUCH ŚWIĘTY
Zatem KIEDY BYŁ PAN JEZUS CHRYSTUS TO MARYJI JESZCZE NA ŚWIECIE NIE BYŁO.
Gdzie w NT jest napisane, że należy tak postępować jak napisałeś. Uważasz, że Pan Jezus Chrystus nie powiedziałby apostołom o tym??? Posługujesz się fałszywym dogmatem przyjętym przez KK i jeszcze określasz to przez słowo „najświętsza’’ licząc na wywarcie psychologicznej presji na czytającym twój komentarz. Czasy inkwizycji się skończyły więc odstąp od ohydnych metod bo pogrążasz siebie a nie innych. Ty nie zdajesz sobie nawet sprawy, że jesteś w mocy szatana – diabła przeklętego, któremu przez swoja postawę oddajesz cześć. Ty nawet nie znasz prawdziwych relacji między Zbawicielem a jego Matką czy jego braćmi. Ty żyjesz w pełni nie EWANGELIĄ CHRYSTUSA ( NT) LECZ KATECHIZMEM KK, którego treść stoi w sprzeczności z PRAWDĄ  Nawiązując do twoich słów to WŁAŚNIE TY UBLIŻASZ BOGU PANU JEZUSOWI.
Mógłbym ci napisać, że to ty będziesz potępiony ale wtedy stałbym się podobnym do ciebie . Ale bezsprzecznie mogę tobie napisać, że jesteś na drodze na wieczne potępienie. Zatem opamiętaj się i weź sobie do serca TREŚĆ EWANGELII CHRYSTUSA I NT. a KKK zostaw bo jest fałszem.

Króluj nam Panie Jezu Chryste

Oceń 10 92 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Patricius 13:19:01 | 2017-12-01
"I dlatego ci, co pójdą na potępienie, mianowicie heretycy, schizmatycy itp., którzy Najświętszej Maryi Panny nienawidzą lub odnoszą się wobec Niej z pogardą i obojętnością, nie mają Boga za Ojca, jakkolwiek się tym szczycą, gdyż nie mają Maryi za Matkę. Gdyby bowiem mieli Ją za Matkę, kochaliby Ją i czcili, jak prawdziwe i dobre dziecko kocha i czci tę matkę, jaka je na świat wydała.
Najbardziej niezawodnym znakiem, po którym można rozpoznać odstępców, głosicieli błędnych nauk i tych, których Bóg nie zaliczył w poczet wybranych, jest to, że mają oni dla Matki Najświętszej tylko wzgardę lub obojętność i starają się słowem i przykładem, otwarcie lub skrycie, nieraz pod pięknymi pozorami umniejszać nabożeństwo i miłość do Niej." - (Św. Ludwik de Montfort: Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny, 30)

Oceń 98 7 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

no_name 23:40:29 | 2017-11-30
theamikification (Amelia Mel) napisała:
"Dlaczego tylko jeden a nie wszystkie trzy?"

Przecież nie kto inny, a własnie Ty, Amelio, w chamski sposób o Matce Chrystusa piszesz tu per "Mariola", a z Jezusa Chrystusa jawnie drwisz sobie nazywając Go "Mundek".
I Ty śmiesz tutaj domagać się usunięcia wszystkich obrazów?

Zapomniałaś już jakie fotki sama tu wklejałaś na głównej stronie tego portalu? To nie było dzisiaj, ale może przypomnę Ci, obłudna Zuzanno. Jedną z nich była m.in. reprodukcja obrazu "Pochodzenie świata" G. Courbeta, dodatkowo zaserwowałas tam świetny komentarz - "palce lizać" - tfu.
Nie możesz zaprzeczyć, bo to wszystko prawda, Obłudnico!
Himalaje przewrotności, hipokryzji i cynizmu!
Lecz się może na nogi!

Oceń 9 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

theamikification 19:13:10 | 2017-11-30
Dlaczego tylko jeden a nie wszystkie trzy?

Oceń 2 7 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

ZbyszekMichal 14:51:50 | 2017-11-30
Jezuicki tygodnik, jezuicki portal, zgorszenie...
Czemu to tak często się łączy? Co z Wami jest nie tak?

Oceń 152 26 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook