Abp Tomasi przestrzega przed ksenofobią i niechęcią do uchodźców

(fot. YouTube.com / PESCHKEN reports)

Opinię papieża Franciszka, że ksenofobia i niechęć do imigrantów prowadzi do przemocy podziela arcybiskup Silvano Tomasi z Dykasterii do spraw Integralnego Rozwoju Człowieka.

 
W wywiadzie dla rzymskiego dziennika "La Repubblica" emerytowany stały obserwator Stolicy Apostolskiej przy instytucjach Narodów Zjednoczonych w Genewie stwierdza m. in." "Niestety we wszystkich krajach europejskich powstały partie ksenofobiczne, które starają się o głosy wyborców stawiając na strach przed imigrantami".
 
Ponieważ jego zdaniem "na dłuższą metę imigracje są czymś pozytywnym dla krajów, które je ugoszczą, chodzi o inteligentne zarządzanie tym zjawiskiem".
 
"Europa musi przyzwyczaić się do przyjmowania imigrantów w sposób normalny. Do mądrości rządzących i wspólnoty międzynarodowej należy jego planowanie". 
 
Włoski hierarcha przekonany jest, iż "nie można wszystkiego pozostawić Grecji, Włochom i Hiszpanii tylko dlatego, że są krajami granicznymi. Obowiązek polityczny nakazuje szukać inteligentnych rozwiązań".
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.2

Liczba głosów:

59

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Marian 09:59:01 | 2017-11-26
Mieszkańcy szwedzkiego miasta Oskarshamn mogą odetchnąć z ulgą, podczas joggingu po zmroku nie muszą obawiać się ataków, ponieważ będą towarzyszyć im uzbrojeni policjanci.

Policja w szwedzkim Oskarshamn dotrzymała obietnicy i będzie zapewniać ochronę po zmroku dla tych, którzy chcą uprawiać jogging. Media nie podają, przed kim zaczął panować taki strach wśród mieszkańców.

„Dostosowujemy tempo do tych, którzy będą biegali” – mówi w rozmowie z telewizją SVT inspektor policji Peter Karlsson. Wyjaśnił również, że policjanci w trakcie biegania będą mieć ze sobą broń i kajdanki.

Oceń 10 2 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook