Wrocław: dwumiesięczny chłopiec w oknie życia

(fot. shutterstock.com)

Dwumiesięczny chłopiec został w czwartek wieczorem zostawiony we wrocławskim oknie życia. To siedemnaste dziecko uratowane przez siostry boromeuszki.

 

- Daniel - tak nazwałyśmy dwumiesięcznego chłopca, który trafił o 19.20 do naszego okna życia. Chłopiec - według naszej oceny - ma się dobrze, ale trafił na rutynowe badania - poinformowała KAI boromeuszka s. Ewa Jędrzejak, prezes fundacji "Evangelium Vitae", która opiekuje się wrocławskim oknem życia.

 

Przy dziecku zostawiona była torba z ubrankami i książeczka zdrowia.

 

- Chłopiec był nakarmiony i spokojny. Uśmiechał się do nas - mówi s. Jędrzejak.

 

Chłopiec zgodnie z procedurami trafił do szpitala. W tym czasie będzie poszukiwana dla niego rodzina adopcyjna. Siostry poinformowały miejski ośrodek pomocy społecznej i ośrodek adopcyjny.

 

Chłopiec jest czwartym w tym roku dzieckiem zostawionym we wrocławskim oknie życia, a siedemnastym od początku jego funkcjonowania.

 

Wrocławskie okno życia zostało otwarte 23 września 2009 r. Znajduje się przy ul. Rydygiera 22-28, w budynku Kongregacji Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza, w którym od 2008 r. działa Zakład Opiekuńczo-Leczniczy.

 

Fundacja "Evangelium Vitae" realizuje różne projekty i podejmuje działania służące rodzinie, zwłaszcza wychowującej małe dzieci czy borykającej się z problemem niepłodności. Przy Rydygiera we Wrocławiu działa też poradnia rodzinna oraz bank niemowlaka, który wspiera ubogie rodziny i matki samotnie wychowujące dzieci.

 

Okno życia jest alternatywą dla matek, które nie mogą wychować swego dziecka. Matki pozostawiające swe dziecko w oknie życia nie są poszukiwane, a dziecko po badaniach w szpitalu kierowane jest do adopcji.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

11

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

jkiepura22 07:34:49 | 2017-11-25
Chwała Panu za okna życia i za zdrowy rozsądek kobiet, które dają maleństwom szansę na lepsze życie.

Oceń 6 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook