Kraków: wierni będą rozmawiać z metropolitą o śmierci i wieczności

(fot. Adam Bujak / archidiecezja krakowska)

Już jutro odbędzie się kolejne spotkanie abp. Marka Jędraszewskiego z diecezjanami w ramach "Dialogów u św. Anny". Temat listopadowej edycji wydarzenia brzmi: "Życie nasze zmienia się, ale się nie kończy. Śmierć i co dalej?".

 

Spotkanie rozpocznie się 23 listopada o godz. 20:15 w kościele św. Anny. Metropolita krakowski skierował do wiernych specjalne zaproszenie na nie na kanale archidiecezji krakowskiej w serwisie YouTube.

 

"Będziemy poruszali tematy, które są bliskie naszym sercom w listopadzie, a więc sprawy związane z przemijaniem, śmiercią, wiecznością, ale także z ludzkimi nadziejami i niepokojami. Być może także zwątpieniem w sens ludzkiego życia" - napisał.

 

Abp Jędraszewski dodał, że są to pytania egzystencjalne, które dotykają każdego człowieka.

 

- Żaden z nas nie jest w stanie przed tymi problemami się schronić, na nie zamknąć czy od nich uciec. Człowiek bowiem jest jedyną istotą na ziemi, która wie, że przyjdzie śmierć - zauważył.

 

Wskazał, że tej wiedzy towarzyszą lęki, niepokoje i obawy, ale także nadzieje.

 

- Gdzie jest ich fundament, z czego one wyrastają, jak je w sobie i z innymi rozwiązywać - oto treść naszych rozważań. Serdecznie na to spotkanie zapraszam - zachęcił do udziału w czwartkowym wydarzeniu hierarcha.

 

Krakowskie "Dialogi u św. Anny" wywodzą się z "Dialogów w Katedrze", które abp. Jędraszewski zainicjował w Łodzi w związku z Rokiem Wiary.

 

Pytania metropolicie może zadać każdy - poprzez formularz na stronie www.kolegiata-anna.pl, e-mailem na adres [email protected] lub za pośrednictwem specjalnej skrzynki znajdującej się w kolegiacie uniwersyteckiej.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.68

Liczba głosów:

37

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook