Policja wniosła o oskarżenie wyznawcy Islamu za brutalne morderstwo katolika

(fot. shutterstock.com)

Na dwa tygodnie przed wizytą papieża Franciszka policja w Bangladeszu wniosła oskarżenie przeciwko domniemanemu islamskiemu mordercy katolika.

 
72-letni właściciel ziemski został zamordowany w czerwcu 2016 w pobliżu kościoła w Natore na północy kraju. Brutalnego morderstwa dokonało 12 członków radykalnego ugrupowania islamskiego " Jamaat-ul Mujahedin Bangladesh“. To morderstwo wywołało falę protestów mniejszości katolickiej w całym kraju.
 
Jak dotychczas jedyny zatrzymany przyznał się do popełnienia czynu, poinformowała 17 listopada azjatycka agencja katolicka Ucanews. W rozmowie z tą agencją szef policji w Natore, Biplob Talukder poinformował, że mężczyzna zeznał, iż morderstwo było częścią strategii islamistów, aby poprzez zabijanie hindusów, buddystów, chrześcijan, muzułmańskich szyitów i cudzoziemców "destabilizować kraj“.
 
Krytycznie odniósł się do całej sprawy Gervas Rozario, biskup diecezji Rajshahi, na terenie której leży Natore. W rozmowie z Ucanews wyraził rozczarowanie, że zatrzymano tylko jednego ze zbrodniarzy. Czterech z nich nadal się ukrywa, siedmiu zostało zabitych przez policję. "Nie widzę w tej sprawie żadnego znaczącego postępu“ - stwierdził przewodniczący komisji Iustitia et Pax przy Konferencji Biskupów Bangladeszu. 
 
W dniach od 30 listopada do 2 grudnia wizytę w Bangladeszu zamieszkanym w większości przez muzułmanów złoży papież Franciszek. Hasłem papieskiej wizyty jest "Zgoda i pokój“. Franciszek będzie trzecim papieżem odwiedzającym Bangladesz. Przed nim uczynili to Paweł VI (1970) i Jan Paweł II (1986). Chrześcijanie stanowią 0,5 procent liczącego 160 mln. mieszkańców Bangladeszu.
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook