Wspólnota św. Idziego: możliwe jest przezwyciężenie uprzedzeń i niechęci wobec potrzebujących

(fot. facebook.com/sdumalopolska)

Światowy Dzień Ubogich pokazuje, że możliwe jest przezwyciężenie uprzedzeń i niechęci wobec potrzebujących. Przekonana jest o tym rzymska Wspólnota św. Idziego (Sant'Egidio), która w specjalnym komunikacie informuje o swoich inicjatywach związanych z tym dniem oraz wyraża wiązane z nim nadzieje.

 

"W czasach, gdy zdają się przeważać postawy zamknięcia wobec tych, którzy są w trudnej sytuacji, Światowy Dzień Ubogich pokazuje, że przy wkładzie licznych możliwe jest przezwyciężenie obojętności i budowa świata bardziej ludzkiego, w którym będzie miejsce dla wszystkich", czytamy w nocie biura prasowego wspólnoty.

 

Krótka piosenka o zaufaniu | Dzień Ubogich 2017 >>

 

Jej przedstawiciele będą obecni na jutrzejszej Mszy św., którą papież Franciszek odprawi w Watykanie oraz na obiedzie, jakim podejmie potem biednych w atrium Auli Pawła VI. Sama przygotuje obiad dla swoich podopiecznych w jadłodajni przy Via Dandolo na Zatybrzu.

 

Opowieść o tym, jak się łata dziury miłością >>

 

Podobne inicjatywy podejmą członkowie wspólnoty działający w wielu miastach Europy, Afryki i Ameryki Łacińskiej, obejmując nimi "osoby w podeszłym wieku, dzieci ze Szkół Pokoju, małoletnich będących w tarapatach, więźniów, bezdomnych, wszystkich przyjaciół Sant'Egidio na peryferiach świata".

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook