Abp Gądecki poleca szczególną aplikację mobilną: "sam ją zainstalowałem"

(fot. youtube.com/kepbp / shutterstock.com)

Archidiecezja poznańska jako pierwsza w Polsce uruchomiła aplikację mobilną dla wiernych.

 

- Od teraz w jednym miejscu w telefonie komórkowym można znaleźć informacje o lokalnym Kościele oraz jego inicjatywach - mówi Paweł Pomin, odpowiedzialny za uruchomienie aplikacji "Drogowskaz".


Dzięki aplikacji łatwo znajdziemy najbliższą mszę, spowiedź, sprawdzimy podstawowe informacje o interesującej nas parafii. "Drogowskaz", wykorzystując geolokalizację, wskaże nam w czasie rzeczywistym i poprowadzi na "najbliższe" msze, które w odbywają się w okolicy.

 

Abp Stanisław Gądecki mówi KAI, że aplikację zainstalował już w swoim telefonie komórkowym. "Kiedy uruchomiłem ją w Warszawie, przestała działać" - żartuje przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

 

Aplikację można pobrać za darmo na telefony z systemem Android i iOS. "Do tej pory bez żadnej medialnej promocji pobrało ją już ponad tysiąc osób" - mówi Paweł Pomin.

 

Trwają prace nad kolejnymi funkcjami aplikacji. W najbliższym czasie zostanie uruchomiony dział poświęcony działalności Caritas, a następnie miejsce dla duszpasterstw działających w archidiecezji poznańskiej i - analogicznie do mszy - pozostałe nabożeństwa.

 

Twórcy aplikacji mają nadzieję, że dołączą do niej inne diecezje w Polsce.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.67

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook