Zmień swoje zdjęcie profilowe z okazji Światowego Dnia Ubogich

(fot. kk)

Z okazji Światowego Dnia Ubogich zachęcamy was gorąco do zmian zdjęć profilowych na Facebooku. Przygotowaliśmy specjalną nakładkę. Nie wiecie, jak to zrobić? W artykule znajdziecie dwa sposoby.

 

Dzięki tym zmianom zachęcicie do świętowania swoich znajomych oraz przyjaciół i zwrócicie ich uwagę na to wyjątkowe wydarzenie. 

 

Sposób nr 1 

 

1. Wejdź na facebookowy profil DEON.pl, znajdź zdjęcie z nakładką i kliknij na szary przycisk "Wypróbuj".

 

 

2. Zobaczysz okno z twoim zdjęciem profilowym. Po prawej stronie zaznacz naklejkę o nazwie "Światowy Dzień Ubogich".

 

3. Kliknij na niebieski przycisk "Ustaw jako zdjęcie profilowe". Gotowe? Gotowe! 

 

Sposób nr 2

 

1. Wejdź na swój profil.

 

2. Najedź myszką na zdjęcie profilowe i kliknij "Zaktualizuj zdjęcie profilowe".


3. W nowym oknie kliknij "Dodaj nakładkę".


4. Wpisz: "Światowy Dzień Ubogich".


5. Dopasuj nakładkę do twojego zdjęcia.


6. Gotowe!

 

Dlaczego "Światowy Dzień Ubogich" potrwa tydzień?

 

Papież Franciszek ustanawiając Światowy Dzień Ubogich bardzo świadomie (o czym sam pisze w orędziu) umiejscowił go dokładnie w tym miejscu w kalendarzu liturgicznym i poprosił, żeby jego obchody trwały nie jeden dzień, ale cały tydzień.

 

"Staje nam ono (ubóstwo) codziennie przed oczami, widoczne w obliczach tysięcy osób naznaczonych bólem, wykluczeniem, nadużyciem, przemocą, torturami i więzieniem, wojną, pozbawieniem wolności i godności, ignorancją i analfabetyzmem, brudem i chorobami, brakiem pracy, handlem ludźmi i niewolnictwem, wygnaniem i biedą, przymusowymi przesiedleniami. Ubóstwo ma oblicze kobiet, mężczyzn oraz dzieci wykorzystywanych do podłych interesów, podeptanych przez przewrotną logikę władzy i pieniądza".

 

Ten tydzień ma nam pomóc we właściwym zrozumieniu uroczystości, która będzie tydzień później, czyli Uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

 

To spotkania z Jezusem, który właśnie przychodzi 

 

Biskup Grzegorz Ryś w liście pasterskim zachęca do konkretnego zaangażowania i spotkania. Bo Kościół poprzestający na słowach jest niewiarygodny. I jeśli nie doświadczymy realnego spotaknia z ubogim, nie damy sobie szansy na spotkanie Chrystusa.

 

"Usilnie namawiam wszystkich, aby włączyć się w każde działanie i inicjatywę, jakie zostaną podjęte z okazji I Światowego Dnia Ubogich. Proszę o modlitwę za ubogich i z ubogimi, a także za wszystkie nasze dzieła charytatywne i za wszystkich, którzy świadczą miłość potrzebującym (…).

 

Być może jednak można uczynić coś jeszcze? Zaprosić na obiad samotnego sąsiada? Albo wreszcie zjeść rzeczywiście obiad z najbliższymi? Może trzeba pójść odwiedzić kogoś w szpitalu? Albo iść pomodlić się z kimś, kto opłakuje dopiero co zmarłą bliską osobę. Pamiętajmy: to są wszystko spotkania z naszym Panem, który właśnie przychodzi".
 

Jezus Ubogi Król Wszechświata

 

To jest naprawdę absolutnie fundamentalne święto. Bez przeżycia go świadomie i głęboko, triumfalne pokazywanie Jezusa w czerwonym płaszczu i koronie jest po prostu groteską.

 

W Kościele zaczęliśmy po raz pierwszy przeżywanie święta, które może nam pomóc zrozumieć, o co tak naprawdę chodzi w chrześcijaństwie i uniknąć jakiegoś chorego wypaczenia - pisze w swoim felietonie Piotrek Żyłka. TUTAJ przeczytacie całość. 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2

Liczba głosów:

8

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

sagneale 15:25:42 | 2017-11-14
DZIEŃ potrwa TYDZIEŃ, no zajebiście :D

Oceń 4 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook