"Odpuść sobie" - sposób na skuteczną pomoc duszom cierpiącym w czyśćcu

(fot. DDA Beczka / Barbara Mikosz)

Listopad to miesiąc, w którym szczególnie chcemy "złapać kontakt" z naszymi braćmi po tej drugiej stronie. Świętych prosimy o wstawiennictwo. Co dzieje się z tymi w czyśćcu? Im potrzebna jest nasza pomoc. Istnieje w Kościele piękna tradycja, która bardzo pomaga duszom cierpiącym w czyśćcu. 

 

W Kościele Katolickim wierzymy, że istnieje taki stan człowieka po śmierci, który nazywamy czyśćcem. Doświadczają go dusze, które nie są gotowe na spotkanie z Bogiem twarzą w twarz. Wiedzą, że będą w niebie, jednak ciążą na nich kary za grzechy popełnione na ziemi. Cierpią przez to, a Biblia mówi nawet o "ogniu oczyszczającym". 

 

Potrzebna jest im nasza pomoc. Często mogą to być nasi bliscy, ale znajduje się tam wielu ludzi, których nikt z imienia nie wspomina, choćby dlatego, że od wiary byli daleko. 

 

Kościół poza Mszą Świętą i modlitwą, ma w swoim "arsenale" jeszcze jedną piękną pobożną praktykę - odpust. Jest to darowanie kar doczesnych za grzechy uzyskane poprzez określone przez Kościół czynności pokutne. Grzechy mogą nam być odpuszczone w spowiedzi, jednak kara wciąż na nas ciąży.

 

Studenci Dominikańskiego Duszpasterstwa Akademickiego "Beczka", chcąc pomóc cierpiącym w czyśćcu, stworzyli specjalną stronę internetową, na której możesz wylosować osobę, za którą podejmiesz odpust. Są to znane osoby zmarłe w 2017 roku, którym może brakować modlitwy. #OdpuśćSobie>>

 

Jasno podano również warunki jakie są wymagane dla uzyskania odpustu oraz krótki opis, jak go uzyskać.

 

Jedność naszego Kościoła jest niezwykle ważna, nie tylko tu na ziemi, ale także w innych przestrzeniach. Tak samo, jak modlimy się za wstawiennictwem świętych, warto pomodlić się za tych, którzy wciąż oczekują na niebo. Czy jeśli komuś ujmiemy naszą modlitwą cierpienia, to czy nie będzie się chciał odwdzięczyć? Warto więc "sobie odpuścić"! 

 

Portal DEON.pl objął patronatem akcję "Odpuść sobie". Zapraszamy do udziału.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.5

Liczba głosów:

8

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

jan.wygnanie 14:53:18 | 2017-11-07
Umiłowani w Panu Jezusie Chrystusie

Takiego czyśćca jak przyjął  (WYMYŚLIŁ)  KK nie było, nie ma i nie będzie. Już nie chcę Wam pisać po co wymyślono czyściec i odpusty.  I niech do Was dotrze, że po śmierci cielesnej ŻADNE MODLITWY , PIENIĄDZE DUSZY NIE POMOGĄ Macie w tym temacie parę wyjaśnień w NT choćby o Łazarzu.


Ramowo to co opisałem poniżej wygląda to tak:

Po śmierci ciała dusza ludzka, która przetrwa ogień oczyszczania z jej  przyzwyczajeń z życia fizycznego na ziemi i będzie posiadać ( znajdować się w Mocy Ojca Pana Jezusa Chrystusa  otrzyma nagrodę i dostanie się do nieba ( 5-go wymiaru) tego świata.
Jeśli zaś dusza ludzka nie przetrwa ognia oczyszczania to w zależności od tego czy Moc Ducha Świętego w niej jest większa od mocy władcy tego świata mimo nie otrzymania nagrody ( wejścia do nieba)  ZOSTANIE UŚPIONA  (wstąpi do odpoczynku (anapausis) ) i zostanie obudzona w DNIU POCHWYCENIA WIERNYCH PANU JEZUSOWI CHRYSTUSOWI ( nie mylić z sądem ostatecznym- pochwycenie wiernych nastąpi przed wielkim uciskiem. Pan Jezus Chrystus zabierze ich do siebie nie stawiając stopy na tej ziemi)Zabierze także żywych którzy mają wypisane słowo JEZUS w duszy swojej.

I trzecia grupa dusz to dusze, które nie przetrwają ognia oczyszczenia i MOC OJCA PANA JEZUSA CHRYSTUSA W NICH OKAŻE SIĘ SŁABSZA OD MOCY WŁADCY TEGO ŚWIATA  I TAKIE DUSZE ZOSTAJĄ ZNOWU SKIEROWANE DO NOWEGO CIAŁA( WIĘZIENIA- reinkarnacja  )  TAK AŻ DO CZASU KOŃCA ŚWIATA

Ewangelia Chrystusa (NT) wyjaśnia wiele rzeczy które czytacie w MOCY OJCA PANA JEZUSA CHRYSTUSA.  Jest także wyjaśnione kim jest człowiek i co się dzieje z nim po śmierci jego ciała.  Zniekształcone słowa Ewangelii Chrystusa przez ludzi w mocy szatana sprawiają wielkie zamieszanie i brak możliwości dojścia do PRAWDY. A przecież macie napisane:
‘’ 13 Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. 14 On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam objawi. 15 Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Dlatego powiedziałem, że z mojego weźmie i wam objawi.’’

Zatem jeszcze raz Wam piszę aby szatan nie wprowadzał Was w błąd.

Człowiek to zespolona istota z duszy i ciała. Z tym, że nadrzędna jest dusza a ciało spełnia rolę  ubranka --komunikacji z TYM 4-ro wymiarowym światem. Dzięki ciału widzisz słyszysz i doznajesz wszystkiego co cielesne. Ale to ciało fizyczne śmiertelne nie żyje sobie ot tak. Ciało to jest w MOCY ( programie) dzięki któremu żyje – funkcjonuje. Ten program to właśnie MOC WŁADCY TEGO ŚWIATA . Najlepiej to wyraża GAL 5 gdzie ap Pawł dokładnie to opisuje.
Zatem jeśli chcesz zrozumieć to dokładnie to przeczytaj List do Galatów 5. Tam zrozumiesz, że człowiek sam z siebie nic nie może zrobić  Zrozumiesz , ŻE CZŁOWIEK JEST W
DWÓCH MOCACH, KTÓRE NA NIEGO DZIAŁAJĄ. ZROZUMIESZ, ŻE MA TYLKO JEDYNY WYBÓR WYBRAĆ MOĆ PORZĄDLIWOŚCI CIAŁA ( PROGRAM DZIEKI KTÓREMU CIAŁO ŻYJE) LUB MOŻE WYBRAĆ MOC ( PROGRAM, KTÓRY PRZENIKA TEN ŚWIAT) OJCA PANA JEZUSA CHRYSTUSA
Żadnego innego wyboru człowiek nie ma.
ZROZUMIESZ TAKŻE RZECZ NAJWAŻNIEJSZĄ, ŻE CZŁOWIEK TYLKO WYDAJE PRZEZ SIEBIE ( W ZALEŻNOŚCI, KTÓRĄ MOC WYBIERZE)  OWOC MOCY OJCA PANA JEZUSA CHRYSTUSA LUB UCZYNEK MOCY WŁADCY TEGO ŚWIATA ( POŻĄDLIWOŚĆ CIAŁA).
SAM NIC NIE TWORZY. CZŁOWIEK JEST TYLKO NARZĘDZIEM PRZEZ KTÓRE WYCHODZI OWOC DUCHA ŚWIĘTEGO LUB  UCZYNEK MOCY WŁADCY TEGO ŚWIATA.
Przed dalszym wyjaśnianiem, PROSZĘ ABYŚCIE W KOŃCU ZROZUMIELI , ŻE WSZYSTKO CO MA SWÓJ POCZĄTEK MA TAKŻE SWÓJ  KONIEC.
Proszę abyście zrozumieli, że czas z tym właśnie związany istnieje także w 5 wymiarze NIENIE( a raczej niebach) Czas nie istnieje tylko w PANIE PANÓW – DUCHU ŚWIĘTYM.
Można to we współczesnych czasach dowodzić nawet nauką. Na dzień dzisiejszy ważne jest abyś wiedział, że w NIEBIE TEGO ŚWIATA PŁYNIE CZAS I JEST ON WOLNIEJSZY OD CZASU ZIEMSKIEGO ( 4 WYM)  1000 krotnie . Podaje to Stary testament i Nowy.
Przejdzmy zatem do wyjaśnienia co dzieje się z duszą człowieka którego ciało zmarło.

Opisane jest to między innymi słowach ::
‘11 Fundamentu bowiem nikt nie może położyć innego, jak ten, który jest położony, a którym jest Jezus Chrystus. 12 I tak jak ktoś na tym fundamencie buduje: ze złota, ze srebra, z drogich kamieni, z drzewa, z trawy lub ze słomy, 13 tak też jawne się stanie dzieło każdego: odsłoni je dzień [Pański]; okaże się bowiem w ogniu, który je wypróbuje, jakie jest.

14 Ten, którego dzieło wzniesione na fundamencie przetrwa, otrzyma zapłatę; 15 ten zaś, którego dzieło spłonie, poniesie szkodę: sam wprawdzie ocaleje, lecz tak jakby przez ogień1’’

W tych prostych słowach macie opisane , że NIE MA TAKIEGO CZYŚĆCA  jaki pokazuje ( opisuje) Wam KK. Nazywając tę czaso przestrzeń nawet czyśćcem ZROZUM, ŻE JEST TO CZASO PRZESTRZEŃ ŚCIŚLE UWARUNKOWANA TWORZĄC  ŁĄCZNIK MIĘDZY 4-ro WYMIAROWYM ŚWIATEM ( tym w którym żyjesz)  A ŚWIATEM 5 –cio wymiarowym nazwanym niebem.

Zrozum, że w Niebie obowiązują inne parametry , które należy posiąść aby tam żyć – funkcjonować . Zatem WSZELKIE PRZYZWYCZAJENIA ZIEMSKIE NALEŻY SKASOWAĆ W DUSZY CZŁOWIEKA
ROBI TO WŁAŚNIE :MOC – PROGRAM OGIEŃ.

ALE PO OCZYSZCZENIU Z NAWYKÓW 4 GO WYMIARU JESZCZE MUSISZ POSIADAĆ pewne cechy, które mogłeś ( aś) ZDOBYĆ za życia ziemskiego. Te cechy to nic innego jak zbiór pewnych mocy  KTÓRE POZWOLA TAM ( w niebie) ŻYĆ.
TE SKARBY TO WŁAŚNIE TWÓJ FUNDAMENT , KTÓRY TWORZY PAN JEZUS CHRYSTUS , TO NIC INNEGO JAK TWOJE ODWOŁYWANIE SIĘ DO DUCHA ŚWIĘTEGO ZA ŻYCIA ZIEMSKIEGO.  WYDAWANIE JEGO OWOCÓW.

TO NIC INNEGO JAK WŁAŚNIE MOC OJCA PANA JEZUSA CHRYSTUSA, W KTÓREJ PO ŚMIERCI CIAŁA ZACZYNASZ ŻYĆ . ZACZYNASZ ŻYĆ FUNKCJONOWAĆ.
Brak tej mocy sprawi, że po śmierci ciała człowiek – dusza traci kontakt ze wszystkim co wcześniej przez ciało doznawała.

Sam Pan Jezus Chrystus tłumaczy to ap Janowi tak:

W nawiasach kwadratowych moje podpowiedzi abyście dokładnie zrozumieli tekst

„Panie, czy wszystkie dusze będą zbawione i będą doprowadzone
do czystej światłości?”. On odrzekł mi i powiedział: „Wielkie sprawy (20)
podniosły się w twojej myśli, bo trudno je wyjaśnić innym, poza tymi, którzy
pochodzą z pokolenia niezachwianego

[Na ten świat działają dwie moce czyt GAL 5 Moc ojca Pana Jezusa Chrystusa ( program) która nie jest osobą jak Wam to KK tłumaczy i nie siedzi w tabernakulum  MOS ta przenika CAŁT TEN ŚWIAT ( włącznie z jego wymiarami) Zatem ta MOC dociera wszędzie w tym świecie ( kamienie o Mnie wołać  będą)  PORUSZANE SPRAWY ZROZUMIEJĄ CI, KTÓRZY ŚWIADOMIE DO TEJ MOCY SIĘ ODWOŁAJĄ ZA ŻYCIA NA TYM ŚWIECIE.  NIKT BEZ TEJ MOCY NIE ZROZUMIE TYCH SPRAW BO MOC WŁADCY TEGO ŚWIATA ( program – pożądliwość ciała) tego nie udostępni WAM.  Władca tego świata nie będzie SOBIE SZKODZIŁ.  Natomiast ci, którzy wypiszą sobie IMIĘ JEZUS W DUSZY SWOJEJ POPRZEZ ODDANIE SWOJEGO ŻYCIA PANU JEZUSOWI CHRYSTUSOWI  BĄDŹ PRZEZ CHRZEST ALE W IMIĘ  JEZUSA ( nie tak jak czyni to KK)  SPRAWIĄ DZIAŁANIE W SOBIE MOCY OJCA PANA JEZUSA CHRYSTUSA ( Ducha świętego PRAWDA- Pocieszyciel) Która doprowadzi do poznania PRAWDY do zrozumienia słów Pana Jezusa Chrystusa.]

. Ci, na których zstąpi duch (pneuma) życia i
będzie z nimi (jego) moc (25) zostaną zbawieni i zostaną doskonałymi. I staną się
godni wielkości. I zostaną oczyszczeni w tamtym miejscu od wszelkiego zła
i niepokojów złośliwości.

[ Tutaj właśnie macie czasoprzestrzeń która przez KK została uznana jako czyściec w którym człowiek ma niby cierpieć za doczesne grzechy.
TO NIE PRAWDA jak sami widzicie . Jest to miejsce w którym dusza zostaje oczyszczona z WSZELKICH ZIEMSKICH PRZYZWYCZAJEJ . Dusza chcąc iść dalej – niebo- 5 wymiar nie może mieć w sobie tych ziemskich przyzwyczajej z prostego powodu a mianowicie z tego,że wkracza w świat o innych parametrach fizyczno- duchowych..
Dlatego macie napisane :

‘’ 11 Fundamentu bowiem nikt nie może położyć innego, jak ten, który jest położony, a którym jest Jezus Chrystus. 12 I tak jak ktoś na tym fundamencie buduje: ze złota, ze srebra, z drogich kamieni, z drzewa, z trawy lub ze słomy, 13 tak też jawne się stanie dzieło każdego: odsłoni je dzień [Pański]; okaże się bowiem w ogniu, który je wypróbuje, jakie jest. 14 Ten, którego dzieło wzniesione na fundamencie przetrwa, otrzyma zapłatę; 15 ten zaś, którego dzieło spłonie, poniesie szkodę: sam wprawdzie ocaleje, lecz tak jakby przez ogień1.’’

Nie będą o nic innego się troszczyć jak tylko (30) o samą
niezniszczalność, zabiegając o nią na tym właśnie miejscu, bez gniewu lub żądzy
albo zazdrości czy pożądania, czy chciwości. Nie będą niczym innym zajęci poza
samą substancją (hypostasis) (35) ciała, które noszą, podczas gdy spoglądają za tym
czasem, w którym będą poszukiwani (26,1) przez tych, od których otrzymali (ciała?).
Są więc godni życia nieprzemijającego i powołania. Bo znieśli wszystko i przetrzymali
(5) wszystko, aby mogli udoskonalić dobro (agathon) {IV, 40,18–19: walkę
(athlon)} i odziedziczyć życie wieczne”.
Rzekłem do niego: „Panie, dusze tych, którzy tych rzeczy nie robią, tych, na których
moc Ducha (pneuma) (10) życia zstępuje {IV, 40,24–25 zostaną [odrzuceni]?”.

On odpowiedział i odrzekł mi: „Jeśli Duch (pneuma) {IV, 40,25–26 zstąpi na nich},
zostaną w każdym przypadku (pante pantos) zbawieni i przejdą dalej. Moc (dynamis)
bowiem zstąpi na każdego człowieka, gdyż bez niej nikt nie może (15) powstać.
Gdy jednak się już urodzili, wówczas jeśli Duch życia przyjdzie i jeśli siła przyjdzie
i umocni daną duszę, to nikt nie może wprowadzić jej w błąd przez dzieła przewrotności
(poneria)

(20). Przeciwnie, ci, na których zstępuje duch przeciwstawienia  [  MOC WŁADCY TEGO ŚWIATA –POŻĄDLIWOŚĆ CIAŁA ]

, będą przez niego prowadzeni i pobłądzą”.
Ja zaś powiedziałem: „Panie, dusze tych (ludzi), gdy wyjdą już ze swego (25)
ciała, dokąd pójdą?”.
On uśmiechnął się i powiedział mi: „Dusza, w której moc będzie silniejsza do pogardzanego
ducha – ta bowiem jest mocna i przepędza przewrotność – dzięki (30)
nawiedzeniu niezniszczalności będzie uratowana i wstąpi do odpoczynku (anapausis)
eonów (aion)”.
Ja znów powiedziałem: „Panie, ci, którzy nie poznają, do kogo należą, gdzie znajdą
się ich dusze (35)?”.

I powiedział mi: „W nich pogardzany duch okazał się mocniejszy (27,1), gdy
pobłądzili. On obciąża duszę i pociąga ją ku uczynkom przewrotności i wrzuca ją
w zapomnienie. A następnie, gdy (5) wyszła (z ciała), zostaje oddana mocom, tym,
które powstały przez archonta [władca tego świata]. Te krępują ją więzami i wrzucają ją do więzienia

[ a te słowa dotyczą duszy która znowu zostaje umieszczona w ciele (WIĘZIENIU) ludzkim
Ale to już inny temat.[ reinkarnacja]

A te słowa Pana Jezusa Chrystusa dotyczą grzechu przeciw DUCHOWI ŚWIĘTEMU PANU PANÓW

‘’ Powiedziałem znów: „Panie, a ci, którzy poznali i (potem) odwrócili się, dokąd
pójdą ich dusze?”.
Wtedy odrzekł mi: „Na to miejsce (25), na które udają się aniołowie ubóstwa, zostaną
i one dostarczone, na miejsce, gdzie nie ma już pokuty. I tam będą pilnowane
na ten dzień, w którym biczuje się tych, którzy bluźnili przeciw Duchowi (pneuma) i
(30) zostaną ukarani karą wieczną”.

Dotyczy to ludzi, którzy poznali Prawdę i ŚWIADOMIE ODRZUCILI PANA JEZUSA CHRYSTUSA.

Dlatego niech ci którzy namawiają mnie abym przyjął trójcę  zrozumieją, że świadomie pozbawiłbym się życia wiecznego.

Umiłowani w Panu Jezusie Chrystusie jeśli pragniecie żyć wiecznie uwierzcie w Pana Jezusa Chrystusa który za Was oddał swoje życie na krzyżu i ODDAJCIE MU SWOJE. W ten sposób wypiszecie sobie JEGO IMIĘ W DUSZY SWOJEJ  IMIĘ JEZUS. W ten sposób staniecie się JEGO częścią CIAŁA , którym jest MOC JEGO OJCA PANA PANÓW.

POWIEDZ PANIE JEZU JESTEM TWÓJ – TWOJA.

Króluj nam Panie Jezu Chryste

Oceń 5 4 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

syjonowy 12:22:47 | 2017-11-07
Mat 25, 33-46
I ustawi owce po swojej prawicy, a kozły po lewicy. Wtedy powie król tym po swojej prawicy: Pójdźcie, błogosławieni Ojca mego, odziedziczcie Królestwo, przygotowane dla was od założenia świata. Wtedy powie i tym po lewicy: Idźcie precz ode mnie, przeklęci, w ogień wieczny, zgotowany diabłu i jego aniołom. I odejdą ci na kaźń wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego.
Gdzie tu czyściec? Gdzie odpusty?
Doktryna czyśca i odpustów to obraza dla śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.
Hbr 7,25
Dlatego też może zbawić na zawsze tych, którzy przez niego przystępują do Boga, bo żyje zawsze, aby się wstawiać za nimi.

Oceń 3 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook