Prymas Polski: ten strumień łaski jest dla wszystkich, dla całego Kościoła

(fot. prymaspolski.pl / Jerzy Andrzejewski)

"Ten, kto otworzył się na Ducha Świętego musi pamiętać, że ten strumień łaski jest dla wszystkich, dla całego Kościoła. Nie wolno nam nigdy ulec pokusie dążenia do odmienności bez jedności" - mówił abp Wojciech Polak podczas Mszy św. sprawowanej 3 listopada w Gnieźnie z okazji 50-lecia Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej.

 

Metropolita gnieźnieński modlił się z uczestnikami rekolekcji odbywających się w gnieźnieńskim Centrum Edukacyjno-Formacyjnym. W homilii, dziękując za ich obecność, świadectwo i służbę dla Kościoła, wskazał na wielkie dzieło Odnowy w Duchu Świętym dla ewangelizacji świata, które - jak powtórzył za papieżem Franciszkiem - zasadza się na szczególnym trójnogu: Chrzcie w Duchu Świętym, wielbieniu i służbie człowiekowi. "Te trzy rzeczy są ze sobą nierozdzielnie złączone, w nich bowiem - mówił Prymas - "odbija się wasza wierność Słowu, wasza gotowość do służby i wasze świadectwo egzystencji przemienionych przez Ducha Świętego".

 

Prymas Polak o spotkaniu z uchodźcami [WYWIAD] >>

Abp Wojciech Polak przestrzegał jednocześnie przed pokusą wyróżniania się i zamykania we własnych odrębnościach, a także przed niebezpiecznym przekonaniem o własnej doskonałości i nieomylności.

"Ten, kto otworzył się na Ducha Świętego musi pamiętać, że ten strumień łaski jest dla wszystkich, dla całego Kościoła. Nie wolno nam nigdy ulec pokusie dążenia do odmienności bez jedności" - mówił, dodając za papieżem Benedyktem XVI, że "jako chrześcijanie nie powinniśmy pytać się jedynie: jak mogę zbawić siebie samego, ale powinniśmy pytać siebie: co mogę zrobić, aby inni zostali zbawieni".

 

Prymas Polski: używanie krzyża jako znaku walki jest bluźnierstwem! >>

"Pamiętajmy, że nie będziemy sądzeni z naszego oddawania chwały, ale z tego, co zrobiliśmy dla Jezusa. Ależ Panie, kiedy zrobiliśmy to dla Ciebie? - zapytamy. Odpowie: kiedy uczyniliście to dla jednego z tych barci moich najmniejszych" - zaznaczył metropolita gnieźnieński i wskazując na świętowany jubileusz podkreślił, że jest on sposobnością, by się zatrzymać i zastanowić, nie po to jednak, by z nostalgią patrzeć w przeszłość, ale by bardziej zdecydowanie ruszyć naprzód, z odwagą mierząc się z nowymi wyzwaniami.

"Chciałbym, jako wasz biskup, prosić Was wszystkich, abyście ufni w moc i działanie Ducha Świętego, szli mężnie naprzód, dając odważne świadectwo w naszych wspólnotach" - prosił na koniec Prymas Polski przypominając słowami kard. Ratzingera, że Ducha Bożego może ujrzeć tylko ten, kto nosi Go w sobie.

Msza św. pod przewodnictwem Prymasa Polski rozpoczęła trzydniowe rekolekcje, w których uczestniczą członkowie wspólnot Odnowy w Duchu Świętym działających na terenie archidiecezji gnieźnieńskiej. Świeckim towarzyszą ich duszpasterze. Rekolekcje zakończą się w niedzielę 5 listopada.

Katolicka Odnowa Charyzmatyczna jest jednym z wielu owoców II Soboru Watykańskiego. Jubileuszowe 50-lecia jej działania wspólnoty charyzmatyczne z całego świata świętowały na przełomie maja i czerwca br. w Rzymie z papieżem Franciszkiem.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.09

Liczba głosów:

43

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

mirekplatta1 15:38:04 | 2017-11-04
Odsyłam do Katechizmu Kościoła Katolickiego do definicji  pt. ZABOBON (2111), potem dalej proszę rzucić okiem na (2115), dalej na (2120 i 2121), (2149) oraz (2649) . To są Słowa a Czyny są takie jakie są. Mają miejsce w Kościołach Katolickich i obrażają Pana Boga, zabijają Prawdy Objawione. A może Prymas Polski nie wie co dzieje sie na spotkaniach ruchów charyzmatycznych ? A może nie chce wiedzieć?

Oceń 5 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

mirekplatta1 15:00:46 | 2017-11-04
Odnowa w Duchu Świętym posługuje się niezrozumiałą mową, bełkotem, tzw. glosolalią, tj. spontaniczną, bezpojęciową mową. Twierdzą nawet, że można tą mowę przetłumaczyć na język rzeczywisty, zrozumiały.  Prymas Polski popiera te praktyki a jest ich o wiele więcej? Są to praktyki ośmieszające Boga. Czy Chrześcijanie mają sie modlić bełkotem? Bóg nie jest Bogiem zamieszania, jest Bogiem pokoju.

Oceń 7 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?