"Wszystkiego będę chciał się nauczyć". Wywiad z abpem Grzegorzem Rysiem

W przeddzień ingresu do katedry łódzkiej o nominacji na arcybiskupa łódzkiego, zadaniach jakie stoją przed nowym metropolitą, specyfice łódzkiej pobożności, bierzmowaniu i świętości w pierwszym wywiadzie dla katolickich mediów Archidiecezji Łódzkiej, opowiada arcybiskup Grzegorz Ryś.

 

 

Ingres metropolity łódzkiego, abp Grzegorza Rysia, do bazyliki archikatedralnej odbędzie się w sobotę, 4 listopada, o godz. 11.00. "Módlmy się razem o to, byśmy pozwolili się Panu Bogu używać w budowie tego pięknego Kościoła, jakim jest Kościół łódzki" - podkreśla abp Ryś.

 

Arcybiskup został wybrany do Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski podczas październikowych obrad KEP w Lublinie.

 

"Zapraszam was wszystkich byście byli przy mnie w tym dniu, kto może to fizycznie w katedrze, kto nie może - to duchowo w modlitwie. Bardzo o nią proszę" - powiedział abp Ryś.

 

"Pan Bóg buduje swój Kościół z kamieni, które dobiera on sam, układa w miejscach, które dla tych kamieni przewidział. Dzieje się to w Łodzi od blisko stu lat, kiedy powstała tu diecezja, wcześniej była przekazywana wiara na tych terenach, ale w sposób strukturalny od blisko stu lat dokonuje się ten proces. Pan w sowich wyrokach zrządził, że mam być jednym z kamieni w tej budowie" - podkreślił.

 

Ingres abp. Rysia odbędzie się dniu liturgicznego wspomnienia św. Karola Boromeusza, patrona chrzcielnego św. Jana Pawła II. Obecni będą m.in. biskupi oraz nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio.

 

Metropolita łódzki wskazywał w wywiadzie udzielonym rzecznikowi Episkopatu ks. Pawłowi Rytel-Andrianikowi, po ogłoszeniu nominacji papieża Franciszka, że musi "słuchać, patrzeć, rozmawiać z ludźmi oraz bardzo mocno patrzeć w oczy Panu Jezusowi - to najważniejsze zadania".

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.79

Liczba głosów:

34

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook