W tym roku papieskie drzewko bożonarodzeniowe przybędzie z Polski

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Po dwudziestu latach na placu św. Piotra stanie ponownie choinka z Polski - poinformował Gubernatorat Państwa Watykańskiego. Będzie to masywny świerk o wysokości 28 metrów, maksymalnym obwodzie około 10 metrów pochodzący z diecezji ełckiej.


Drzewo zostanie ścięte przez służby Lasów Państwowych, a następnie przewiezione przez całą Europę do Watykanu. Po raz drugi na Placu św. Piotra stanie choinka z Polski. W 1997 r. był to świerk z okolic Zakopanego, jako dar dziękczynny górali za VI pielgrzymkę Jana Pawła II do Polski oraz jego wizytę na Podhalu i w Zakopanem.

 

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

 

W tym roku tradycyjny żłóbek przygotuje benedyktyńskie opactwo terytorialne Montevergine w metropolii Benewentu w regionie Kampania w południowych Włoszech. Ozdoby przygotują dzieci chore, leczone we Włoszech na oddziałach onkologicznych.

 

7 grudnia rano delegacja polska, przedstawiciele Kampanii oraz delegacja młodych artystów zostaną przyjęci na audiencji przez papieża Franciszka. Tego samego dnia o godz. 16.30 odbędzie się uroczystość zapalenia świateł. Choinka wraz ze żłóbkiem pozostaną na placu św. Piotra do 7 stycznia - uroczystości Chrztu Pańskiego, kończącej liturgiczny okres Bożego Narodzenia.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.11

Liczba głosów:

9

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?