Papież Franciszek w specjalnym programie opowie o modlitwie "Ojcze nasz"

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

W środę 25 października telewizja włoskiego episkopatu TV2000 wyemituje pierwszy z dziewięciu odcinków cyklu na temat modlitwy "Ojcze nasz".

 

W ośmiu znajdą się fragmenty rozmowy, jaką na ten temat ks. Marco Pozza, kapelan zakładu karnego w Padwie we Włoszech przeprowadził z papieżem Franciszkiem. W ostatnim odcinku pokazany zostanie ten wywiad w całości. Cykl powstał we współpracy Sekretariatu ds. Komunikacji Stolicy Apostolskiej i telewizją TV2000, a do udziału w nim zaproszono przedstawicieli świata kultury, jak m.in. pisarzy Susannę Tamaro i Erri De Lucę.

 

Jak powiedział dyrektor TV2000 Paolo Ruffini, projekt programu na temat Modlitwy Pańskiej był "porywający i porażający". - Podjęcie próby, aby za pośrednictwem telewizji, w której wszystko tak szybko się "przejada", zaprosić do refleksji na temat tej modlitwy i odkrycie jej ukrytego piękna, jej głębi i aktualności, to wejście na ryzykowną ścieżkę. Ale miały na niej miejsce zaskakujące spotkania. A najbardziej zaskakujące było spotkanie z papieżem. Intensywne. Prawdziwy dar - zaznaczył Ruffini.

 

23 listopada nakładem wydawnictwa Rizzoli w Mediolanie ukaże się zapis rozmowy z papieżem na temat "Ojcze nasz".

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.67

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?