Sekretarz Episkopatu Włoch: "tak jest tylko w chorej głowie tego czy innego polityka"

(YouTube.com / Tv2000it)

Przeciwko karykaturalnej wizji Kościoła, sprzyjającego imigracji do tego stopnia, że zachęca wszystkich do przyjazdu, zaprotestował sekretarz generalny episkopatu Włoch bp Nunzio Galantino.

 
"Wybijmy sobie z głowy karykaturalne wyobrażenie o Kościele, który mówi: przyjeżdżajcie wszyscy. Tak jest tylko w chorej głowie tego czy innego polityka", powiedział włoski hierarcha w Bergamo.
 
Był tam gościem spotkania ministrów rolnictwa krajów należących do grupy G-7. Sekretarz włoskiego episkopatu uważa, że podejście do problemu imigracji nacechowane jest przemocą
 
Mówiąc o handlu międzynarodowym bp Galantino stwierdził, że u podstaw umów leży "rujnująca sprzeczność". "Z jednej strony ich sygnatariusze zobowiązują się do osiągnięcia ważnych celów, jak zrównoważona produkcja, ale w imię wolności handlu zawiera się umowy, które prowadzą do wojen handlowych, prowadzonych pod dyktando cen".
 
"Tę perwersyjną logikę mogą powstrzymać nie układy dotyczące drobiazgów, ale szczytne reguły. Potrzebny jest nowy model równowagi w dziedzinie środowiska, którego punktem wyjścia będzie rodzina i który w centrum umieści funkcję rolnika" - stwierdził bp Galantino
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.83

Liczba głosów:

12

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Agamemnon 20:19:15 | 2017-10-14
Każda niepełność służy jakiemuś rodzajowi zła.

Agamemnon

por.:

Filozofia w poezji (spotkania w gaju Akademosa)

Oceń 7 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook