Portugalia: prezydent weźmie udział w zakończeniu roku jubileuszowego w Fatimie

(fot. shutterstock.com)

Prezydent Portugalii Marcelo Rebelo de Sousa weźmie udział w Fatimie w rozpoczynających się tam 12 października wieczorem uroczystościach oficjalnego zakończenia roku jubileuszowego setnej rocznicy objawień maryjnych.

 
Rzeczniczka prasowa portugalskiego sanktuarium Carmo Rodeia zapowiedziała, że szef państwa będzie towarzyszył biskupowi diecezji Leiria-Fatima António Marto w symbolicznym zakończeniu obchodów rocznicy.
 
Według rzeczniczki uroczystość zaplanowano na piątek 13 bm. i rozpocznie się ona o 18.30 przed uroczystym koncertem, który z bazyliki Matki Bożej Różańcowej będzie transmitowany na główny plac sanktuarium.
 
Prezydent Portugalii, który jest zdeklarowanym katolikiem, już kilka razy w tym roku odwiedzał sanktuarium w Fatimie. Uczestniczył m.in. w dwudniowej pielgrzymce Franciszka do tego portugalskiego miejsca kultu w dniach 12-13 maja. Wcześniej sam zaprosił papieża do udziału w obchodach roku jubileuszowego.
 
W piątek, kiedy przypada równo sto lat od ostatniego objawienia maryjnego w Fatimie, na terenie sanktuarium odbędzie się koncert orkiestry Fundacji Gulbenkiana - jednego z największych portugalskich zespołów symfonicznych.
 
Wesprze ją chór Gulbenkiana, a całość poprowadzi portugalska dyrygentka Joana Carneiro. W programie przewidziano będzie pierwsze publiczne wykonanie dwóch dzieł muzycznych poświęconych objawieniom fatimskim: “Salve Regina" autorstwa Portugalczyka Eurico Carrapatoso i “The Sun Danced" szkockiego kompozytora Jamesa MacMillana.
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

MarzenaD 21:08:39 | 2017-10-12
W sumie niesamowite, gdy czytało się,jak wtedy gdy objawienia były, wladze reagowały. 

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook