Franciszek zbliża się do człowieka dzięki mediom. 40 mln osób obserwuje go na Twitterze

(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.jezuici.pl)

40 milionów przekroczyła liczba osób obserwujących redagowane w dziewięciu językach konto papieża Franciszka na Twitterze - ogłosiło w środę watykańskie biuro prasowe. Na Instagramie papieża obserwuje prawie 5 milionów użytkowników.

 

W wydanym komunikacie biuro prasowe podkreśliło, że liczbę 40 milionów zanotowano na kilka tygodni przed piątą rocznicą otwarcia profilu @Pontifex na Twitterze za pontyfikatu Benedykta XVI.

 

Franciszek zbliża się do ludzi

 

"Codziennie za pośrednictwem swych tweetów papież Franciszek zbliża się do człowieka także w mediach społecznościowych, czasem oferując duchową myśl, wspominając postać świętego patrona dnia, innym razem dzieląc się ze swymi obserwatorami refleksją na temat wydarzeń o wielkim znaczeniu dla wspólnoty międzynarodowej" - zauważył Watykan.

 

W nocie położono nacisk na to, że zainteresowanie słowami papieża zamieszczanymi w tym popularnym serwisie nie słabnie. W ciągu ostatnich 12 miesięcy liczba obserwatorów wzrosła o ponad 9 mln.

 

Misja chrześcijan w świecie cyfrowym

 

Biuro prasowe Stolicy Apostolskiej przypomniało, że obecności papieża w mediach społecznościowych towarzyszą jego wypowiedzi na temat misji chrześcijan w cyfrowym świecie. Przywołane zostały słowa Franciszka z orędzia na Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu w 2014 roku, gdzie napisał, że internet "może być miejscem bogatym w człowieczeństwo, nie siecią nitek, ale osób".

 

Watykan w dalszej części noty nawiązał też do otwartego w marcu 2015 roku profilu @Franciscus na Instagramie, który obserwuje 4,9 mln internautów. Jak zauważono, dominują wśród nich osoby w wieku 25-34 lat, najwięcej z Brazylii i USA.

 

Franciszek: tacy ludzie nie rozumieją, czym jest miłosierdzie >>

 

Dokładną statystykę dotyczącą papieskiego profilu na Twitterze przedstawił religijny włoski portal Il Sismografo. Najwięcej osób śledzi tam słowa Franciszka po hiszpańsku - 14,6 mln. Wersję angielską obserwuje blisko 14 mln osób, włoską - 4,6 mln, a portugalską - 3 mln. Profile redagowane po polsku i po francusku mają po około 950 tysięcy obserwatorów.

 

Po łacinie czyta słowa papieża 840 tysięcy osób, po niemiecku 500 tys., a po arabsku - 380 tys.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.17

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

asyz 22:47:34 | 2017-10-11
To Pan Jezus i Jego Ewangelia głoszona wszystkim narodom
ma być na pierwszym miejscu !!!!

Oceń 14 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook