Rzym: prezydent Niemiec odwiedził Wspólnotę św. Idziego

(fot. shutterstock.com)

Wspólnota św. Idziego to inspiracja i zachęta do działania dla tych wszystkich, którzy poczuwają się do obowiązku uczynienia ze świata miejsca pokoju. Słowa te skierował do jej kierownictwa prezydent Niemiec Frank Walter Steinmeier, który po poniedziałkowej audiencji u papieża Franciszka był na rzymskim Zatybrzu.

 

Steinmeier rozmawiał z założycielem wspólnoty profes. Andreą Riccardim i jej obecnym przewodniczącym Marco Impagliazzo. Tematem rozmowy, jak ujawniono, obok sprawy pokoju na świecie był proces zjednoczenia Europy oraz migracje i ubóstwo, zarówno w Europie, jak i w Afryce. Gospodarze zapewnili gościa, że rzymska wspólnota to "rodzina dla osób bez rodzin", on z kolei podkreślił znaczenie więzów międzyludzkich dla rozwiązywania najbardziej złożonych nawet kwestii politycznych.

 

Przypomniano, że kilka tygodni temu odbyło się w Niemczech - w Münster i Osnabrück - międzynarodowe spotkanie na rzecz pokoju, zorganizowane przez Wspólnotę św. Idziego, w którym udział wzięła kanclerz Angela Merkel.

 

Wspólnota Sant’Egidio o pomocy uchodźcom w Polsce >>

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

11

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook