Grzegorz Kramer SJ o tym, jak powinien zachować się katolik, kiedy ksiądz obraża i krzyczy w konfesjonale

(fot. prywatne archiwum Grzegorza Kramera SJ / shutterstock.com)

"Może się nauczy, że nie jest Bogiem" - napisał zakonnik na swoim profilu na Facebooku. Wypowiedział się także o sytuacji, w której ksiądz na kazaniu "gada głupoty". 

 

Zakonnik w jasnych słowach powiedział, że kiedy ksiądz w czasie homilii lub kazania "gada głupoty" to: "weźcie różaniec do ręki i módlcie się wtedy. Idźcie po Mszy i powiedzcie księdzu co myślicie o treści, albo napiszcie do niego list. Jednak niech głupota kazania nie przysłania świętości Boga, który przychodzi w Słowie oraz Ciele i Krwi".

 

>>10 rad spowiednika o spowiedzi<<

 

Dodał także, że dużym nadużyciem jest, kiedy homilię lub kazanie określa się "Słowem Bożym".

 

Odniósł się również do przypadku, w którym ksiądz obraża lub krzyczy w czasie spowiedzi: "Inaczej jest podczas spowiedzi. Jak was obraża spowiednik, krzyczy na was, to tak wyjdźcie. Może się nauczy, że nie jest Bogiem".

 

A ja proszę - nie wychodźcie z Eucharystii kiedy ksiądz gada głupoty. Weźcie różaniec do ręki i módlcie się wtedy. Idź...

Opublikowany przez Grzegorz Kramer na 8 października 2017

 

O wychodzeniu z kazania, w czasie którego padają słowa, które nie powinny paść, wypowiedział się także ks. Andrzej Draguła.

 

"Tak, można powiedzieć, że wychodzenie ze Mszy z powodu kazania to niedojrzałość, ale to nie jest niedojrzałość" - napisał na swoim profilu na Facebooku.

 

Tak, można powiedzieć, że wychodzenie ze Mszy z powodu kazania to niedojrzałość, ale to nie jest niedojrzałość....

Opublikowany przez Andrzej Draguła na 8 października 2017

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.48

Liczba głosów:

99

 

 

Komentarze użytkowników (14)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

k.jarkiewicz.ign 17:17:44 | 2018-01-03
Nie do końca rozumiem, o co chodzi ks. Grzegorzowi. Ktoś przyszedł do proboszcza na skargę, że go ten czy inny ksiądz obraził w konfesjonale i okrzyczał? I ksiądz mu poradził,żeby wyszedł od spowiedzi?Ale po rozgrzeszeniu czy przed?

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

domitom 15:11:21 | 2017-10-09
A mnie zastanawia jedno.... Czy kiedykowiek został zamieszczony na tej stronie artykuł, który nie zostałby doszczętnie skrytykowany przez tego człowieka (stos). Jeżeli nie, to jaki jest sen przebywania na takiej stronie ???? Czyżby przez taką działalność i nabijanie sobie sztucznie lajków i prawdodpodobnie fałszywe konta)?) chce pokazać światu, że dzisiejszy kościół to wcielenie zła. Nie rozumiem, bardzo proszę niech ktoś mi to wytłumaczy...

Oceń 11 56 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

stos 13:03:17 | 2017-10-09
Gość w swetrze poucza mnie co mam zrobić,gdy jakiś ksiądz przespaceruje się po mojej miłości własnej.
To ja się pytam co mam zrobić gdy gość w swetrze głosi naukę, która katolicką nie jest?
Nie jest to wówczas kwestia mojego dobrego samopoczucia,lecz świadomość,że ktoś próbuje mnie wyprowadzić na duchowe manowce.
W jednym i w drugim przypadku konieczna jest modlitwa, nie tylko za inkryminowanych lecz i za siebie abym umiał zachować się jak katolik,tj.wiary nie stracił i Boga ani bliźniego nie obraził.
Konieczna jest też świadomość pewnej ciągłości nauczania,której taki czy inny człowiek w swetrze przerwać nie może,gdyż pochodzi ona od Boga. 

Oceń 76 11 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook