Australia: w marcu przesłuchanie oskarżonego o pedofilię bliskiego współpracownika papieża

(fot. PAP / EPA / STEFAN POSTLES)

Watykański prefekt Sekretariatu ds. Ekonomii, australijski kardynał George Pell, zostanie przesłuchany w marcu 2018 roku w sprawie zarzutów dotyczących pedofilii - poinformował w piątek sąd w Melbourne.

 

76-letni kardynał Pell, bliski współpracownik papieża Franciszka, urlopowany przez niego na czas procesu, jest najwyższym rangą dostojnikiem kościelnym, któremu postawiono takie zarzuty i wytoczono proces karny.

 

Kard. Pell oskarżony o molestowanie seksualne nieletnich

 

Hierarcha, który nie musiał uczestniczyć w piątkowej rozprawie, przybył mimo to do sądu w eskorcie policji. Przed gmachem sądu zgromadzili się dziennikarze, a także tłum osób zarówno wspierających kardynała, jak i jego przeciwników. Agencja Associated Press pisze, że kardynał Pell nie reagował na szydercze okrzyki.

 

Trwająca 20 minut rozprawa była poświęcona planowaniu pierwszych przesłuchań, które mają rozpocząć się 5 marca i zdecydować o tym, czy jest dość dowodów, żeby kardynał był sądzony. Na przesłuchania ma zostać wezwanych około 50 świadków; przesłuchania mają potrwać około miesiąca.

 

Kard. Pell przeprasza za pedofilię w Kościele

 

Pierwsze wstępne posiedzenie sądu odbyło się w lipcu br.

 

Kardynał zapewnia o swojej niewinności i odrzuca wszystkie oskarżenia. Ich szczegółów jednak nie ujawniono. Wiadomo jedynie, że zarzuty dotyczą wielu czynów, o które oskarża dostojnika grupa osób.

 

Kard. Pell odrzuca zarzuty o nadużycia seksualne wobec nieletnich

 

Pod koniec czerwca kardynał Pell powiedział na konferencji prasowej w Watykanie, że padł ofiarą "nieustannej zaciekłości".

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Agamemnon 21:27:21 | 2017-10-09
Trzeba przyznać, że masonom nie brakuje tupetu. Dla odwrócenia uwagi
od pedalizacji dzieci i młodzieży poprzez wychowanie ich w ideologii gender za którą odpowiadają środowiska masońskie, oskarżają  przywódców Kościoła katolickiego. Za jednym zamachem dwie pieczenie.

Dlaczego dopiero w marcu następne przesłuchanie, czy aby nie dlatego, by dać czas masonom na spreparowanie dowodów?

Kościół katolicki powinien rządać wysokich odszkodowań za bezzasadne oskarżenia , podczas których niesłusznie obwnieni ponoszą szkody moralne.


Środowiska lewackie oskarżyły legendę Solidarności  ks. Jankowskiego o pedofilię, ponieważ na pożegnanie  pocałował chłopca, gdy ten na dworcu kolejowym odjeżdzał na kolonie wraz z innymi kolegami i koleżankami. Lewactwo nie doczekało się retorsji od strony Kościoła więc sobie pozwala do nadal. Lewactwo to mogłoby po przegranym procesie zapłacić odszkodowanie rzędu kilkunastu milionów zł.

Oceń 4 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook