Rzecznik KEP: fake news ws. kościelnej mediacji politycznej

(fot. Eliza Bartkiewicz / episkopat.pl)

Kościół widzi swą misję w głoszeniu Ewangelii wszystkim ludziom i w prowadzeniu ich do zbawienia, a nie w bieżących mediacjach politycznych - pisze w przesłanym KAI oświadczeniu rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

 

Komunikat odnosi się do podanej przez portal RMF24.pl informacji na temat domniemanych mediacji episkopatu w umówieniu na Jasnej Górze spotkania prezydenta Andrzeja Dudy i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.


Publikujemy oświadczenie rzecznika KEP ks. Pawła Rytel-Andrianika:

 

Na portalu rmf24.pl w artykule: "Biskupi chcieli doprowadzić do spotkania pojednawczego Duda-Kaczyński. Prezes PiS odmówił" podano fałszywą informację, jakoby strona kościelna chciała doprowadzić do spotkania Prezydenta RP pana Andrzeja Dudy i Prezesa PiS pana Jarosława Kaczyńskiego na Jasnej Górze dn. 26 sierpnia br., z okazji 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej.

 

Jest to fałszywa informacja - fake news!

 

Kościół widzi swą misję w głoszeniu Ewangelii wszystkim ludziom i w prowadzeniu ich do zbawienia, a nie w bieżących mediacjach politycznych.

Przy tej okazji można przypomnieć Orędzie Ojca Świętego Franciszka na tegoroczny Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, w którym papież pisze: "Umysł człowieka jest wciąż w ruchu i nie może zaprzestać "mielenia" tego, co otrzymuje, ale to do nas należy decyzja, jaki materiał mu dostarczamy".

 

Nie jest to pierwszy fake news w sprawach dotyczących Kościoła katolickiego w Polsce. Apelować więc trzeba, aby - przez szacunek do odbiorców - nie dostarczano umysłom ludzi fałszywych informacji.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.2

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook