Kampania przeciwko dyskryminacji chrześcijan

„Nie wstydzę się” – to hasło nowej kampanii na rzecz obrony wiary chrześcijańskiej w Wielkiej Brytanii. Uczestniczą w niej przedstawiciele różnych wyznań, którzy czują się dyskryminowani w szkołach i miejscach pracy.

 

Akcję koordynuje organizacja Christian Concern for our Nation, która namawia chrześcijan, by w czasie Adwentu nosili koszulki z hasłem kampanii. Kulminacyjnym momentem akcji będzie 1 grudnia. Tego dnia na Wyspach ma być obchodzony specjalny Dzień otwartego przyznawania się do swej wiary – „Not Ashamed Day”.

Szefowa i założycielka organizacji Andrea Minichiello Williams zwraca uwagę, że niedawna pielgrzymka papieska uwydatniła fakt, iż w społeczeństwie brytyjskim próbuje się usunąć Jezusa Chrystusa z życia publicznego, próbując zredukować wiarę w Niego do sfery prywatnej. Zdaniem działaczki, przynosi to katastrofalny efekt zarówno w wymiarze indywidualnym jak i społecznym.

- To oznacza, że wielu chrześcijan czuje, iż nie może mówić i żyć w oparciu o swoją wiarę, albo są zdezorientowani, jeśli chodzi o to, co im wolno mówić publicznie – podkreśla Williams. Według niej, kampania ma dodać sił wyznawcom Chrystusa, by mogli bez strachu i wstydu otwarcie mówić, kim są i w co wierzą.

Logo kampanii, obok napisu „Not Ashamed”, zawiera symbol krzyża, który ma przypominać o prawdziwej nadziei, jaką daje Pan Jezus.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook