Kard. Farrell: posługą wobec par powinni zajmować się małżonkowie. Księża są "mało wiarygodni"

(fot. The Dallas Morning News / youtube.com)

Kardynał Kevin Farrell, prefekt Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia powiedział, że parom powinni przede wszystkim posługiwać małżonkowie, czyli "ludzie, którzy chodzą w tych samych butach" - poinformował portal cruxnow.com.


Amerykański duchowny powiedział w Belfaście, że księża w kwestii przygotowywania par do małżeństwa oraz posługiwania im są "mało wiarygodni".

 

Przeczytaj również: "Amoris Laetitia to głos Ducha świętego"


Urodzony w Dublinie biskup Dallas, dodał również, że parafie powinny być przygotowane do kształcenia osób świeckich w taki sposób, by było to zgodne z papieską wizją Kościoła.


Hierarcha zwierzył się również z tego, że sam ma bardzo często spory problem z udzielaniem odpowiedzi na niektóre pytania, które kierują do niego młodzi ludzie.


Kardynał stanął również po stronie papieża Franciszka. Odniósł się w ten sposób do "synowskiego upomnienia" jakie wysłało do Ojca Świętego kilkudziesięciu kapłanów, uczonych i blogerów.


- Nie, on nie jest heretykiem - powiedział kard. Farrell.

 

Dykasteria ds. Świeckich, Rodziny i Życia funkcjonuje w Watykanie od roku. Jak przyznaje kard. Farrell, zakres jej obowiązków jest bardzo szeroki. Podkreśla zarazem, że nowatorskim pomysłem Franciszka jest włączenie do tej dykasterii obrony życia. W Watykanie istnieje już Papieska Akademia "Pro Vita", która zajmuje się tym zagadnieniem w sposób naukowy. Ojciec Święty chce natomiast podejścia duszpasterskiego.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.13

Liczba głosów:

15

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Agamemnon 21:54:53 | 2017-10-03
Księża są "mało wiarygodni"

Wkładanie wszystkich do wspólnego worka jest szkodliwe. Jedni księża są znakomici w zakresie wiedzy o małżeństwie i rodzine i potrafią pomóc, inni nie. Jedni dają więcej inni mniej a jeszcze inni szkodzą.

Mnie pomógł ks. Blachnicki poprzez mój udział w jego zgrupowaniach w których uczestniczyłem wraz z małżonką, pomógł również o. Meisner.

Na pewno szkodzą księża o orientacji manichejskiej taki jak np. o. Szustak i inni produkujący się na niniejszym manicheistycznym portalu.

Wszyscy mogą i powinni pomagać wszystkim.

Oceń 3 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

stos 18:21:35 | 2017-10-03
Kard.Farrell rzekł,że Franciszek nie jest heretykiem.
Czyżby jego wiarygodność w tym zakresie wynikała z faktu,że sam jest heretykiem?

Oceń 3 7 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?