Abp Ryś poprowadzi w Krakowie modlitwę za uchodźców. Już w ten piątek!

(fot. Eliza Bartkiewicz / Episkopat.pl)

Już w ten piątek wyjątkowa okazja, by zadać arcybiskupowi pytanie i porozmawiać z nim przed wyjazdem do Łodzi.

 

Po modlitwie za uchodźców, którzy zginęli na morzu, odbędzie się spotkanie z abpem Grzegorzem Rysiem oraz... Khalilem Ahmadem Arabem.

 

GDZIE? Bazylika oo. Dominikanów, ul. Stolarska 12,

KIEDY? Piątek, 6 października / godz. 20.15 (modlitwa) / godz. 21.00 (spotkanie)

 

Khalil Ahmad Arab jest uchodźcą z Afganistanu, który przyjechał do Polski w 2011 r. i przy wsparciu prawników z Centrum Pomocy Prawnej im. Haliny Nieć uzyskał w naszym kraju status uchodźcy.

 

Khalil w Afganistanie pracował jako tłumacz sił koalicyjnych, z uwagi na listy z pogróżkami jakie otrzymywał od talibów został zmuszony do opuszczenia swojej ojczyzny. Khalil zamieszkał w Krakowie, podjął studia na Uniwersytecie Jagiellońskim i jak sam o sobie mówi w Polsce poczuł się jak 20-letnie nowonarodzone dziecko.

 

Chcesz dowiedzieć się, dlaczego Kościół tak upiera się przy przyjmowaniu przybyszów do Polski? Czy "pomoc na miejscu" wystarczy? Co możemy zrobić dla tych uchodźców, którzy mieszkają w naszym kraju?

 

Spotkanie odbędzie się w ramach "Tygodnia Modlitwy za uchodźców, którzy zginęli na morzu".

 

Nabożeństwa, w czasie których wymieniane będą imiona i krótkie historie osób, które w ostatnich miesiącach zginęły podczas prób wydostania się z miejsc ogarniętych wojną, odbędą się w całej Polsce w dniach 1-8 października br.

 

Uczestnicy będą modlić się też za wszystkich odbywających właśnie swoją podróż nadziei oraz tych, którzy już znaleźli schronienie w Europie. "Jesteśmy przekonani, że modlitwa może nam pomóc uczyć się współczucia, które prowadzi do miłosierdzia i staje się motorem wyborów i działań" - piszą organizatorzy wydarzenia.

 

Inicjatywa Tygodnia Modlitw za Uchodźców "Umrzeć z nadziei" posiada rekomendację Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek.

 

Jej przewodniczący, bp Krzysztof Zadarko poprowadzi modlitwę 4 października o godz. 19 w katedrze Niepokalanego Poczęcia NMP w Koszalinie. Liturgii w warszawskiej katedrze św. Jana przewodniczył będzie tego samego dnia o godz. 20 kard. Kazimierz Nycz.

 

W Poznaniu nabożeństwo w kościele św. Wojciecha poprowadzi 8 października o godz. 16 przewodniczący KEP, abp Stanisław Gądecki. W Krakowie modlitwę w bazylice oo. Dominikanów poprowadzi 6 października o godz. 20.15 abp Grzegorz Ryś.

 

*  *  *

 

Więcej informacji na temat Tygodnia Modlitw za Uchodźców oraz miejsc, gdzie odbywają się modlitwy w poszczególnych miastach znajdziesz tutaj [KLIKNIJ W BANER]:

 

 

 

 


 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.27

Liczba głosów:

26

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook