Portugalscy biskupi: portale społecznościowe stały się nową formą wspólnoty

(fot. Vasin Lee / Shutterstock.com)

Przedstawiciele portugalskiego episkopatu wskazali podczas odbywającej się w Lizbonie dwudniowej konferencji o mediach na konieczność wspierania portali społecznościowych, jako "nowej formy wspólnoty".

 

- Kościoła nie może zabraknąć na portalach społecznościowych. Byłoby to sprzeczne z jego misją ewangelizacyjną. Wyzwaniem wydaje się być dziś jednak w jakiej formie powinniśmy być obecni w tej nowej galaktyce i z jakimi treściami. Powinniśmy wciąż uczyć się jak można osiągnąć najwięcej korzyści z obecności w multimediach - powiedział biskup
pomocniczy Lizbony Nuno Brás.

 

Z kolei reprezentujący komisję episkopatu ds. środków masowego przekazu bp João Lavrador wskazał na pilną potrzebę stosowania portali społecznościowych jako miejsca tworzenia "wspólnoty i komunii'. - Nie istnieje proces ewangelizacji, który nie służy wspólnemu spotkaniu, i choć technologia nie może zastąpić żywego, bezpośredniego kontaktu między ludźmi, to może nasilić wzajemną relację między osobami - powiedział ordynariusz diecezji Angra na Azorach.

 

Przedstawiciel portugalskiego episkopatu zaznaczył, że we współczesnym świecie portale społecznościowe mogą służyć jako forma "dania głosu osobom, które są jego pozbawione, które pozostają na marginesie". Dodał, że Kościół powinien też uwrażliwiać opinię publiczną na patologie pojawiające się w internecie.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook