Watykan oficjalnie potępił dyskryminację i przemoc wobec kobiet

America Magazine
(fot. PESCHKEN reports / youtube.com)

Abp Ivan Jurkovic odniósł się do przemówienia szefa Rady Praw Człowieka ONZ, który powiedział, że potrzeba uznania kobiet za równych mężczyznom oraz umożliwienia im pełnego korzystania z praw człowieka jest nagląca ze względu na "odrodzenie się podziałów w dzisiejszym świcie" - podaje America Magazine.


Przedstawiciel Stolicy Apostolskiej przy ONZ w Genewie zwrócił uwagę na coraz częstsze przejawy dyskryminacji  wobec kobiet, których powodem jest "zwiększona fragmentacja stosunków społecznych w wielokulturowych społeczeństwach" oraz "spontaniczne przejawy rasizmu, ksenofobii i dyskryminacji społecznej".


Abp Jurkovic stwierdził również, że kobiety pozostają często zbyt niedowartościowane i są przez to wyjątkowo "podatne na dyskryminację". Podkreślił, że stanowią one "niezastąpioną wartość w życiu politycznym, społecznym i gospodarczym".


Hierarcha zwrócił również uwagę na ustawodawstwo powinno bezwzględnie był połączone z odpowiednią edukacją, a samo "uznanie równości i podstawowych praw wszystkich ludzi nie wystarczy". Wezwał również wszystkie agencje rządowe i media aby unikały stereotypów i zawsze dbały o ludzką godność.


- Aby przezwyciężyć molarne bankructwo uprzedzeń, konieczne jest stworzenie prawdziwej solidarności na płaszczyźnie społecznej, narodowej i międzynarodowej, opartej na uznaniu wszystkich ludzi za równych - powiedział arcybiskup.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.53

Liczba głosów:

30

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

stos 20:43:26 | 2017-09-30
Proszę sprawdzić, czy niepotrzebne jest sprostowanie.
Sądząc po treści wypowiedzi wygląda mi to na wystąpienie hierarchy kościoła praw człowieka  

Oceń 14 4 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook