Br. Alois: zadaniem wszystkich jest budowanie cywilizacji opartej na zaufaniu

(fot. Kamil Janowicz / Shutterstock.com)

W Taizé odbyło się w dniach 22-25 września doroczne spotkanie delegatów krajowych komisji "Iustitia et Pax", działających przy europejskich konferencjach Episkopatów. Uczestniczyło w nim 80 osób.

 

Głównym tematem spotkania było pogłębienie własnej duchowości celem polepszania służby na rzecz sprawiedliwości społecznej i pokoju w Europie i w świecie. Wśród zaproszonych gości był m.in. prefekt watykańskiej Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka kard. Peter Kodwo Appiah Turkson.

 

Z przedstawicielami europejskich episkopatów spotkał się również przeor ekumenicznej Wspólnoty z Taizé brat Alois. Zauważył on, że "bycie Europejczykiem nie oznacza rezygnacji z odrębności poszczególnych narodów, ale realizuje się ono poprzez dzielenie się darami w poszanowaniu różnorodności. Należy podejmować wysiłki zmierzające do zrozumienia drugiego, innego. Są one warunkiem, aby niejednokrotnie rozbieżne zachowania były lepiej rozumiane i nie wzbudzały jedynie emocjonalnych reakcji" - dodał br. Alois.

 

Zaznaczył on, iż zadaniem wszystkich jest budowanie cywilizacji opartej na zaufaniu, a nie podejrzliwości. - W minionej historii niejednokrotnie wystarczało niewiele osób, aby zachować równowagę między braterstwem, sprawiedliwością i pokojem - mówił br. Alois.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.4

Liczba głosów:

10

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook