Hilarion odwiedził Benedykta XVI. Przywiózł mu rosyjskie tłumaczenie książki Josepha Ratzingera "Teologia liturgii"

(fot. Υπουργείο Εξωτερικών / Wikimedia Commons / CC BY-SA 2.0)

Przed dzisiejszą audiencją u papieża Franciszka, metropolita Hilarion (Ałfiejew) z Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego odwiedził wczoraj Benedykta XVI.

 

Przywiózł mu rosyjskie tłumaczenie książki Josepha Ratzingera "Teologia liturgii", opublikowane przez wydawnictwo Patriarchatu Moskiewskiego. Papież-senior wyraził nadzieję, że jego książka pomoże rosyjskim prawosławnym lepiej zrozumieć liturgię.

 

Przewodniczący Wydziału Zewnętrznych Kontaktów Kościelnych Patriarchatu przekazał też pozdrowienia od patriarchy moskiewskiego i Całej Rusi Cyryla. Z okazji 90. rocznicy urodzin Benedykta XVI, które przypadały w kwietniu, podarował mu własną sześciotomową książkę "Jezus z Nazaretu. Życie i nauczanie".

 

Podczas spotkania mowa była o spotkaniu Cyryla i Franciszka w Hawanie w lutym 2016 r. oraz o "różnych wymiarach współpracy między Rosyjskim Kościołem Prawosławnym a Kościołem rzymskokatolickim".

 

Odpowiadając na pytanie Benedykta XVI o odrodzenie wiary w rosyjskim prawosławiu, metropolita Hilarion opowiadał o budowie nowych kościołów i klasztorów, tworzeniu wydziałów teologicznych na uniwersytetach świeckich, a także o kościelnej działalności wydawniczej i wychowawczej.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook