Abp Jędraszewski odwiedził małych pacjentów Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu

Abp Marek Jędraszewski odwiedził małych pacjentów w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu. Metropolita krakowski udał się na Oddział Onkologii i Hematologii Dziecięcej gdzie spotkał się i rozmawiał z ciężko chorymi dziećmi oraz z ich rodzicami.


- Wielokrotnie w naszym życiu przychodzi taka chwila, w której po prostu trzeba zawierzyć Bogu. On wie lepiej, lecz wiemy, jego wyroki są trudne do zgłębienia, a tak po ludzku bardzo często po prostu niezrozumiałe. I stajemy wobec takiej sytuacji, niekiedy pełni zaskoczenia, niejednokrotnie także niepokoju o siebie i o najbliższych. I trzeba by właśnie w tym momencie powtórzyć za Najświętszą Maryją Panną jej słowa zawierzenia (…) - mówił arcybiskup w homilii podczas Mszy w kaplicy szpitalnej.

 Zdaniem hierarchy taka postawa budzi u innych zachwyt. - Nie ma dla nas ludzi innej drogi jak to by uwierzyć i zawierzyć. To właśnie z tej postawy uwierzenia i zawierzenia wyrasta wielkość chrześcijanina - wyznał arcybiskup.

- Niełatwa to rzecz i niełatwe prawdy zwłaszcza w sytuacji, kiedy trzeba je odczytać nam tutaj w tym miejscu - powiedział metropolita krakowski, dodając że jest to sanktuarium cierpienia, ale jednocześnie nadziei pokładanej w Bogu, nadziei pokładanej w umiejętnościach coraz wspanialszych i zadziwiających personelu medycznego. - Nadziejach pokładanych przede wszystkim pośród nas ludzi w człowieczym sercu, że zrozumie, że przytuli, że otrze łzę, że pocieszy i da siłę na nową godzinę, na nowy dzień, na nowy tydzień a może i rok, a może i więcej - podkreślił abp Jędraszewski.

- Ta kaplica jest miejscem szczególnie integralnym miejscem całego szpitala. Jest Matka Najświętsza, są jej oczy, oczy Matki, które sprawiają, że nawet jeśli są zły i ból to tyle rzeczy staje się bardziej prostymi - mówił arcybiskup. - I właśnie o to, żeby tak tutaj ciągle się działo, żeby było nieustanne doświadczenie spotkania z Matką, która daje siły, nadzieję i poczucie, że nie jesteśmy sami, modlimy się dzisiaj za małych pacjentów, którzy tu byli, są i będą i za tych, którzy otaczają ich swoją miłością i ogromem wiedzy. Wszystkich którzy życzą im aby powrócili do zdrowia pełni radości i prawdziwie ujmującego, najpiękniejszego uśmiechu jakim może uśmiechać się małe dziecko - powiedział abp Jędraszewski.

 

Później arcybiskup udał się na Oddział Onkologii i Hematologii Dziecięcej. Nie brakowało wzruszeń, ale i uśmiechów na twarzach małych pacjentów i krakowskiego arcybiskupa.


Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie-Prokocimiu jest największym szpitalem pediatrycznym na południu Polski. W 2015 r. obchodził 50. rocznicę powstania. W 1991 r. szpital odwiedził Jan Paweł II, a w ubiegłym roku podczas Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 małych pacjentów odwiedził papież Franciszek.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.69

Liczba głosów:

16

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook