Abp Skworc: modlitwa jest formą solidarności z innymi. Odmawiajcie różaniec

(fot. Dom Formacyjny Ruchu Światło-Życie Wisła Jawornik / YouTube.com)

Wytrwałe życie modlitwy prowadzi do wewnętrznej dojrzałości, do formułowania próśb nie tylko obejmujących nas samych, ale innych ludzi - powiedział metropolita katowicki abp Wiktor Skworc podczas homilii w "śląskiej Fatimie" - Turzy Śląskiej.

 

W Turzy Śląskiej pod Wodzisławiem przeżywano odpust w związku ze 100-leciem objawień Matki Bożej w Fatimie. Podczas sumy odpustowej homilię wygłosił metropolita katowicki abp Wiktor Skworc.

 

Hierarcha rozważanie słowa Bożego skupił na orędziu, które zostawiła Matka Boża w Fatimie. - Rok 100-lecia objawień otwiera nas na nowo na orędzie z Fatimy, otworzył na nie nowe pokolenie mieszkańców Europy i świata. Umiłowani, zgromadzeni tu w turzańskiej Fatimie, przybyliście, bo jesteście otwarci na Orędzie Fatimy! To tu od ponad 70 lat, nieprzeliczone rzesze pielgrzymów, przyjęły do serca wezwanie Maryi: odmawiajcie codziennie różaniec, czyńcie pokutę, ofiarowujcie swoje cierpienie jako zadośćuczynienie za grzechy i jako prośbę o nawrócenie grzeszników - mówił.

 

Metropolita górnośląski zauważył, że "Kościół, Europa i świat potrzebuje dzisiaj prawdziwie chrześcijańskiego świadectwa". - Fundamentem tego świadectwa może być orędzie z Fatimy - powiedział.

 

- Istotą orędzia z Fatimy jest uświadomienie nam, że modlitwa jest formą solidarności z innymi. Wytrwałe życie modlitwy prowadzi do wewnętrznej dojrzałości, do formułowania próśb nie tylko obejmujących nas samych, ale innych ludzi, sprawy Kościoła i potrzeby całej ludzkiej rodziny, wśród których potrzebą fundamentalną jest pokój! - dodał abp Skworc.

 

Hierarcha nawiązał także do swojej niedawnej wizyty w Kazachstanie. - W minionym tygodniu byłem świadkiem rozszerzania się Królestwa Bożego. Dopiero co wróciłem z Kazachstanu (…). I mogłem tam zobaczyć jak błogosławione są owoce pracy kapłanów, sióstr zakonnych, a także świeckich wolontariuszy z Polski - powiedział abp Skworc.

 

- Rozszerza się Królestwo Boże dzięki wstawiennictwu Matki Bożej. Przed 18 laty, gdy ksiądz tam [do Kazachstanu - przy red.] przyjechał to miał walizkę i pokój w hotelu. A dzisiaj jest katedra, jest dom rekolekcyjny, a nawet zrodziło się już powołanie do kapłaństwa - dodał hierarcha.

 

Świątynia w Turzy Śląskiej jest poświęcona Matce Bożej Fatimskiej. Wezwanie zawdzięcza ks. Ewaldowi Kasperczykowi, który zaproponował je parafianom w przeddzień 30 rocznicy objawień fatimskich. W roku 100-lecia objawień fatimskich jest szczególnym miejscem pielgrzymkowym w archidiecezji katowickiej.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook