Abp Schick o apelu polskich biskupów ws. stosunków z Niemcami

(fot. youtube.com / mk-online.de)

"To dla nas, niemieckich biskupów, upomnienie i wezwanie, byśmy również przypominali o wspólnym dziedzictwie podejmowanych od lat 60. ubiegłego stulecia starań o pojednanie i pokój".

 

Takimi słowami abp Ludwig Schick podziękował polskim biskupom za apel do społeczeństwa naszego kraju, w którym podkreślili oni wielką wartość pojednania polsko-niemieckiego.

 

Niemiecki współprzewodniczący grupy kontaktowej episkopatów Polski i Niemiec podziękował polskim biskupom, że zwrócili się z takim apelem do polskiego społeczeństwa. Abp Schick podkreślił, że to właśnie Kościół katolicki w Polsce i Niemczech od dziesięcioleci za swój cel uważa wspieranie pojednania i pokoju między Polską i Niemcami.

 

"Osiągnęliśmy spory postęp - napisał abp Schick - co rusz politycy przyznają nam, że Kościoły wyprzedziły politykę w procesie pojednania naszych narodów. Dlatego mamy teraz obowiązek i prawo przypominać, że tych dokonań nie wolno narażać na szwank, ale trzeba je kontynuować".

 

Abp Schick podkreślił, że "gdy Polacy i Niemcy żyją w pokoju i solidarności w sercu Europy, to wpływa to również na stabilność całej Europy i jest znakiem nadziei dla wszystkich europejskich narodów".

 

Właśnie dlatego należy obchodzić się w sposób odpowiedzialny z relacjami polsko-niemieckimi.

 

Abp Schick dodał, że jako chrześcijanie jesteśmy zobowiązani do starań na rzecz pojednania.

 

W ubiegły piątek polscy biskupi z Zespołu ds. Kontaktów z Konferencją Episkopatu Niemiec zaapelowali do osób odpowiedzialnych za Polskę, by nie zmarnować dokonanego już pojednania między Polską a Niemcami.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.25

Liczba głosów:

192

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

anna.skrycka53 16:50:15 | 2017-09-12
Pojednanie i przebaczenie jest czymś innym niż dochodzenie sprawiedliwości i zadośćuczynienia. Mamy godzić się wciąż na warunki jakie stawiają nam Niemcy i Rosja? Nic to nie da, jak będą mieli w tym interes, to i tak nas "sprzedadzą". Popatrzmy na historię...

Oceń 23 6 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook