Watykan: obraduje Rada Kardynałów (K-9) powołana przez papieża Franciszka

(fot. shutterstock.com)

W Watykanie obraduje od dzisiaj do środy 13 września na swojej XXI sesji Rada Kardynałów, (tzw. K-9), ustanowiona przez papieża 13 kwietnia 2013 roku. Zadaniem tego gremium jest pomoc Ojcu Świętemu w dziele reformy Kurii Rzymskiej i zarządzaniu Kościołem powszechnym.

 
Jak stwierdził w wypowiedzi dla Radia Watykańskiego sekretarz Rady Kardynałów, bp Marcello Semeraro w odniesieniu do reformy Kurii Rzymskiej Rada Kardynałów ma już za sobą ¾ prac. W formie propozycji zostały one przedstawione do rozpatrzenia Ojcu Świętemu, chociaż niektóre decyzje - ustanowienie nowych struktur ekonomicznych, Sekretariatu ds. Komunikacji, czy nowych dykasterii - już wprowadzono w życie.
 
W skład Rady Kardynałów wchodzą kard.: Óscar Andrés Rodríguez Maradiaga (Honduras) - koordynator Rady, Giuseppe Bertello (Watykan/Włochy), Francisco Javier Errázuriz Ossa (Chile), Oswald Gracias (Indie), Reinhard Marx (Niemcy), Laurent Monsengwo Pasinya (Demokratyczna Republika Konga), Sean O’Malley (USA), kard. George Pell (Watykan/Australia) i Pietro Parolin (Watykan/Włochy). Ponadto sekretarzem Rady, nie będącym jednak jej członkiem, jest bp Marcello Semeraro (Włochy).
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook