Ks. Skubiś: św. Jan Paweł II powinien zostać ogłoszony patronem Europy

(fot. shutterstock.com)

W Polsce i w Europie trzeba otworzyć oczy na nauczanie św. Jana Pawła II, który powinien zostać ogłoszony kolejnym patronem Europy - powiedział 2 września na Jasnej Górze ks. inf. Ireneusz Skubiś, honorowy redaktor naczelny tygodnika katolickiego "Niedziela" oraz twórca i moderator Ruchu "Europa Christi".

 

Na Mszy św. w kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze zgromadzili się m.in. obrońcy życia. W homilii ks. Skubiś podkreślił, że "wartością prawdziwą i podstawową jest obrona życia i rodzącego się człowieka" i dodał: "Europa jest wygodna. Europa nie ma dzieci i dlatego przegrywa".

 

Odnosząc się do sytuacji we współczesnej Europie ks. Skubiś zaapelował, że "kiedy Stary Kontynent się chwieje, chrześcijanie muszą się policzyć" - Europa jest chora, traci swoją tożsamość a tożsamością Europy jest chrześcijańska wiara - powiedział ks. Skubiś i wskazał na rolę jaką może i powinien odegrać utworzony w zeszłym roku Ruch "Europa Christi".

 

- Stąd, od Jasnej Góry musi pójść wołanie o powrót do korzeni chrześcijańskich Europy, bo kryzys dzisiejszej Europy polega na odejściu od Boga - kontynuował ks. Skubiś i zauważył z bólem, że to co się dzieje na naszym kontynencie "to rozgrabienie z wartości".

 

Honorowy redaktor naczelny "Niedzieli" odniósł się krytycznie do ideologii gender. Podkreślił, że "jest ona sprzeczna z Objawieniem, ale też z rozumem". - Dzisiaj w Europie promuje się bezbożne prawa przeciw Dekalogowi - dodał ks. Skubiś.

 

Na zakończenie ks. Skubiś zaapelował o powrót do nauczania św. Jana Pawła II w Polsce i Europie i zauważył, że "św. Jan Paweł II powinien zostać ogłoszony kolejnym patronem Europy".

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.63

Liczba głosów:

54

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook