Plecaki z logiem ŚDM na nowy rok szkolny - od archidiecezji krakowskiej

(fot. shutterstock)

Uczniom rozpoczynającym nowy rok szkolny archidiecezja krakowska chce podarować plecaki z logiem ŚDM. Upominek ma budzić dobre wspomnienia o zeszłorocznym spotkaniu z papieżem Franciszkiem w Krakowie.

 

"Światowe Dni Młodzieży w Krakowie były niezwykłą lekcją. Mam nadzieję, że dzieci i młodzież, nosząc do szkoły zeszyty i książki w plecakach przywołujących to piękne wydarzenie, będą sobie przypominać, że ŚDM to również zadanie do odrobienia" - powiedział rzecznik prasowy archidiecezji krakowskiej ks. Piotr Studnicki.

 

Archidiecezja zamierza bezpłatnie ofiarować plecaki za pośrednictwem instytucji pracujących z dziećmi i młodzieżą: domów dziecka, świetlic środowiskowych, ośrodków wychowawczych, szkół, parafii, itp.

 

Ze względów organizacyjnych plecaków nie można zamawiać indywidualnie. Aby je otrzymać, wystarczy, że instytucje prześlą informacje o zapotrzebowaniu na e-mail , a następnie zostaną poinformowane, gdzie mogą odebrać plecaki.

 

"O plecaki mogą się starać nie tylko placówki z Krakowa, ale z każdego zakątka Polski. Plecaków jest dużo, myślę, że dla nikogo nie zabraknie. Nie określamy deadline’u nadsyłania zgłoszeń, chociaż akcja jest organizowana w związku ze zbliżającym się rokiem szkolnym" - powiedział PAP rzecznik prasowy.

 

W plecakach ŚDM znajduje się pakiet pielgrzyma, tzn. ponczo - peleryna przeciwdeszczowa, chusta wielofunkcyjna, szalik - ręcznik z mikrofibry oraz bransoletka do odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia.

 

Do tej pory archidiecezja krakowska przekazała kilkanaście tysięcy plecaków z logiem ŚDM do krajów misyjnych - m.in. do Tanzanii, Burundi, Kamerunu, Republiki Środkowoafrykańskiej, Kolumbii, Peru, Boliwii i na Ukrainę.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook